Jeśli jesteś nowy w sieci społecznościowej Snapchat, oficjalna aplikacja na Androida lub iPhone'a może być nieco przytłaczająca ze względu na liczbę funkcji i narzędzi. Jedną z najbardziej zaskakujących funkcji, o którą nowi użytkownicy często zadają wiele pytań, jest wynik Snapchata. Fakt jest taki, że ​​bardzo niewiele sieci społecznościowych zawiera system punktacji bezpośrednio związany z jego użyciem, więc normalne są pytania typu: Co to jest wynik Snapchata? Jak działa wynik Snapchata? lub Jak zdobywać punkty na Snapchacie?

Co to jest wynik Snapchata i jak to działa?

Wynik Snapchata jest czymś podobnym do licznika działań lub interakcji w sieci społecznościowej. Można powiedzieć, że jest to miernik/kolektor aktywności na Snapchacie. Na podstawie tych statystyk użytkownik Snapchata otrzyma taki lub inny wynik. Snapchat obliczy Twój wynik na podstawie różnych czynników lub statystyk, takich jak liczba wymienianych Snapów i liczba publikowanych Stories.

Oznacza to, że jeśli użytkownik chce uzyskać wysoki wynik na Snapchacie, będzie musiał dużo korzystać z sieci społecznościowej. Dlatego ten wynik jest wskaźnikiem aktywności użytkownika na Snapchacie.

Jak widać, wysoki wynik oznacza, że ​​ta osoba jest lojalnym i aktywnym użytkownikiem Snapchata. I odwrotnie, niski wynik Snapchata odnosi się do braku aktywności i nieregularnego korzystania z aplikacji. Przejdź do następnej sekcji, aby dowiedzieć się, jak działa ta metoda punktacji.

Jak zdobywać punkty na Snapchacie?

Jak wspomniano powyżej, punkty są zdobywane poprzez interakcję w sieci społecznościowej. To prawda, że ​​Snapchat nie wspomniał jeszcze, ile interakcji należy wykonać, aby otrzymać określoną liczbę punktów, ale wiemy, jakie są interakcje i działania, które pozwalają nam zdobywać punkty, aby poprawić nasz wynik Snapchata:

Działania, które zapewnią Ci punkty na Snapchacie, to:

- Wysyłaj i odbieraj wiadomości na Snapchacie: za każdym razem, gdy wysyłasz lub odbierasz obrazy za pośrednictwem wiadomości Twój wynik wzrośnie. Wiadomości tekstowe nie liczą się do gromadzenia punktów, więc musisz wysłać zdjęcia i/lub wideo, jeśli chcesz zwiększyć swój wynik.

- Publikuj Stories na Snapchacie: Jeśli regularnie publikujesz Stories na Snapchacie, Twój wynik szybko wzrośnie.

- Seria Snapchata: Seria Snapchat odnosi się do ciągłości dni, w których wymieniasz zdjęcia lub filmy za pośrednictwem wiadomości z określonym przyjacielem. Innymi słowy, Snapchat nagrodzi Cię punktami, jeśli będziesz stale używać jego aplikacji do komunikowania się z innym użytkownikiem.

- Ponowne użycie Snapchata po przerwie: Jeśli przestałeś korzystać ze Snapchata na telefonie komórkowym, platforma nagrodzi Cię, jeśli użyjesz go ponownie, dodając punkty bonusowe do swojego konta.

Ile mam punktów na Snapchacie, gdzie mogę to zobaczyć?

1. Otwórz Snapchata na swoim iPhonie lub Androidzie

2. Po wyświetleniu kamery urządzenia kliknij awatar swojego profilu znajdujący się w lewym górnym rogu.

3. Gdy znajdziesz się na ekranie profilu, dotknij małej ikony ducha obok liczby poniżej kodu Snapchata.

4. Kliknięcie na nią otworzy małe okno z danymi punktacji i statystykami.

Ważna uwaga: każdy użytkownik może sprawdzić wynik swoich znajomych na Snapchacie. Stuknij swoje zdjęcie profilowe na Snapchacie, a następnie wybierz Moi znajomi. Teraz dotknij ikony dowolnego znajomego, aby zobaczyć jego wynik Snapchata.

Czy możesz stracić wynik Snapchata?

Najwyraźniej Snapchat nie obniży ani nie usunie wyników użytkowników platformy. Nawet jeśli przestaniesz być aktywny na Snapchacie, Twój Snapchat zostanie zamrożony, ale nie zmniejszony. Dlatego wynik Snapchata można tylko utrzymywać na stałym poziomie lub zwiększać.