Spotify uzyskało wsparcie dla Snapchata. Teraz możesz udostępniać piosenki lub całe playlisty w formie Snapów lub relacji na Snapchacie. Jak to zrobić?

Udostępnianie muzyki ze Spotify na Snapchat

Do Spotify niedawno wprowadzono lepszą obsługę udostępniania muzyki w relacjach na Facebooku. Spotify na tym jednak nie kończy, gdyż kilka dni temu wprowadzono kolejne ulepszenie w kwestii integracji z mediami społecznościowymi. Tym razem postanowiono ulepszyć integrację Spotify ze Snapchatem.

Dzięki nowej funkcji możliwe jest dzielenie się ulubioną muzyką ze swoimi znajomymi na Snapchacie. Można udostępniać zarówno pojedyncze utwory jak i całe playlisty. Muzyka może trafić do znajomych na Snapchacie w formie Snapa wysłanego bezpośrednio do wybranej osoby lub w formie relacji, którą zobaczą wszyscy. Jak z tego korzystać?

Udostępnianie muzyki na Snapchacie

Dzielenie się muzyką na Snapchacie jest bardzo proste, gdyż potrzebne funkcje zostały zintegrowane bezpośrednio w aplikacji Spotify. Wystarczy skorzystać z funkcji udostępniania utworu. Aby to zrobić, otwórz Spotify i przejdź do widoku wybranego utworu lub całej playlisty, którą chcesz udostępnić.

Wybierz opcję udostępniania utworu

Na ekranie utworu lub playlisty dotknij ikony z trzema kropkami w górnym prawym rogu, a następnie wybierz zakładkę Udostępnij. Pojawi się teraz lista wszystkich miejsc, w których możemy udostępnić utwór lub playlistę. Na samej górze powinien znajdować się Snapchat.

Jeśli nie widzisz tu aplikacji Snapchat, to upewnij się, że zarówno Spotify jak i Snapchat są w najnowszej wersji ze Sklepu Play lub App Store.

Wybierz z menu udostępniania aplikację Snapchat. Zostaniesz przekierowany/-a do ekranu przygotowywania Snapa.

Wybierz udostępnianie na Snapchacie

To standardowy ekran ze Snapchata, w którym znajdziemy już wstępnie przygotowany materiał w oparciu o playlistę lub piosenkę, którą udostępniamy.

Możesz teraz ozdobić dodatkowo swojego Snapa za pomocą naklejek, tekstu i innych standardowych elementów na Snapchacie. Gdy już wstawisz wszystko, co uznasz za stosowne, możesz udostępnić piosenkę.

Dodaj naklejki i udostępnij

Jeśli chcesz ją wysłac w formie Snapa do wybranego znajomego, to wybierz opcję wysyłania w dolnym prawym rogu. Z kolei jeśli chcesz udostępnić piosenkę lub playlistę w formie relacji, to wybierz opcję dodawania do swojej Story w dolnym lewym rogu.