Jeśli szukasz alternatywnego sposobu konfiguracji nowej aplikacji do obsługi wiadomości, WhatsApp, Signal, Line, Telegram lub dowolnej innej usługi korzystającej z numeru telefonu komórkowego. W tym artykule dowiesz się, jak skonfigurować dowolną z tych usług za pomocą wirtualnego numeru, który jest w pełni online i nie jest powiązany z fizycznym telefonem ani kartą SIM.

Powiązane: Jak przenieść dane czatu WhatsApp do Telegrama.

Usługi przesyłania wiadomości, takie jak WhatsApp, Signal, Line, Viber, Telegram i kilkanaście innych, wymagają numeru telefonu komórkowego do skonfigurowania ich na urządzeniu. Chociaż jest to standardowe żądanie, może się zdarzyć, że będziesz chciał użyć alternatywnego numeru.

W tym miejscu na scenę wkraczają wirtualne numery i oferują alternatywę dla tradycyjnych numerów telefonów. Jeśli wcześniej o nich nie słyszałeś, numery wirtualne są usługami online i nie należą do żadnej konkretnej karty SIM ani telefonu. Dostęp do nich można uzyskać w Internecie. Umożliwiają one wysyłanie wiadomości tekstowych i dzwonienie tak, jak robi się to poprzez tradycyjny numer telefonu.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o numerach wirtualnych, jest to, że nie są one bezpłatne i zwykle wiążą się z podobnymi kosztami, jak zwykłe usługi telefoniczne. Jeśli trafisz na taki numer w wersji bezpłatnej, wróć szczególną uwagę na zabezpieczenia takiego rozwiązania.Poniżej znajdziesz kilka najpopularniejszych usług wirtualnego numeru telefonu, niektóre z nich są dostępne tylko dla danych regionów, także sprawdź to dokładnie przed rejestracją.

Google Voice

Phone.com

Freshworks.com

Mightycall.com

Grasshopper.com

Czy możesz użyć wirtualnego numeru telefonu w Signal, WhatsApp, Line, Telegram, Viber itp?

Tak, z pewnością możesz użyć wirtualnego numeru, aby zarejestrować się w usługach takich jak Signal i WhatsApp. Tylko pamiętaj, że musisz mieć możliwość odbierania wiadomości tekstowych i wsparcie telefoniczne, a nie będziesz mieć żadnych problemów. Upewnij się, że sprawdzisz zasady usług świadczonych przez każdą z nich, a także kosztów, ponieważ jest między nimi spora różnica. Wiele z nich jest również ograniczonych do użytku w Stanach Zjednoczonych.

Jak skonfigurować WhatsApp, Signal i inne usługi, gdy masz wirtualny numer telefonu?

Jeśli masz lub chcesz użyć wirtualnego numeru telefonu do skonfigurowania aplikacji do przesyłania wiadomości, takiej jak WhatsApp, Signal lub jakikolwiek innej, proces jest prawie taki sam, jak w przypadku korzystania ze standardowego urządzenia mobilnego. Jedyna różnica polega na tym, że będziesz musiał ręcznie wprowadzić kod potwierdzający do swojej aplikacji. Nie zostanie automatycznie przechwycony przez aplikację, ponieważ nie trafi bezpośrednio do telefonu.

Ważne: nie wszystkie usługi umożliwiają ręczne wprowadzanie kodów konfiguracji. Jednym z przykładów aplikacji, która wymaga automatycznego wprowadzania danych, jest Signal.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas konfigurowania usługi przesyłania wiadomości, takiej jak WhatsApp lub Singal za pomocą wirtualnego numeru, jest usługa wirtualnego numeru, z której korzystasz. Dlatego upewnij się, że przeczytałeś wszystkie obsługiwane i nieobsługiwane funkcje przed podjęciem decyzji. Nie chcesz płacić za usługę, która nie będzie działać z wybranym urządzeniem lub aplikacją.