Download, sterowniki

Jak przenieść dane czatu WhatsApp do Telegrama.

Autor
Juan. M
Data dodania
18.01.2021
Ilość komentarzy
0

Jeśli przeniosłeś się z WhatsApp na Telegram i obecnie zastanawiasz się co zrobić z historią rozmów, tym artykule dowiesz się, jak przenieść dane konwersacji WhatsApp (historię czatów) do Telegrama. Omówimy szybki i łatwy sposób na przenoszenie danych czatu z WhatsApp do Telegrama.

Powiązane: WhatsApp: ochrona za pomocą odcisku palca, Face ID/Touch ID

Pewnie słyszałeś już o całym zamieszaniu dotyczącym WhatsApp, Facebooka i ich kontrowersyjnych planów udostępniania danych. Prawdopodobnie słyszałeś także sporo o alternatywach dla WhatsApp, na które możesz łatwo się przełączyć, jeśli chcesz zachować większą prywatność. WhatsApp jest zapewne pierwszym wyborem wielu osób, jednak być może wielu z nich nie zdawało sobie sprawy, że tak jak w przypadku Instagrama, jego właścicielem jest Facebook, i nasze dane z jednej platformy mogą być wykorzystywane przez inną.

Dla każdego, kto dokonuje lub planuje przejście z WhatsApp na Telegram, cały proces zajmuje około 1 minuty, więc nie będziesz musiał męczyć się z kolejnymi krokami konfiguracji. Największym problemem, na jaki trafisz, możesz okazać się przekonanie wszystkich znajomych i rodziny, aby również zdecydowali się na zmianę komunikatora.

Na szczęście przeniesienie historii konwersacji z WhatsApp jest naprawdę łatwe i można to również zrobić w kilku prostych krokach, chociaż będziesz musiał powtórzyć te kroki dla każdej konwersji, którą chcesz wyeksportować. Jedyną rzeczą, o której musisz wiedzieć, jest to, że rozmowy nie zostaną przekształcone w czat, tak jak w WhatsApp. Zamiast tego zostaną przesłane w pliku w formacie HTML, który należy otworzyć w osobnej przeglądarce. Jest to świetny sposób na zapisywanie rozmów WhatsApp w Telegramie. 

 1. Zainstaluj Telegram.
 2. Otwórz WhatsApp.
 3. Kliknij na nazwę czatu i wybierz Eksportuj czat.
 4. Wybierz czy chcesz załączyć pliki multimedialne.
 5. Wybierz Telegram z listy.
 6. Udostępnij dla Zapisane wiadomości.
 7. Naciśnij Wyślij.

Uwaga: Możesz również wykonać kroki przedstawione w tym przewodniku, aby wyeksportować historię czatów WhatsApp do Discord.

Jak przenieść rozmowy WhatsApp do Telegrama lub innej usługi?

Aby rozpocząć eksportowanie czatów i historii rozmów z WhatsApp do Telegramu, musisz wykonać następujące czynności. 

 • Najpierw upewnij się, że masz skonfigurowaną aplikację Telegram na swoim urządzeniu.
 • Następnie otwórz WhatsApp i przejdź do rozmowy, którą chcesz wyeksportować do Telegrama. 
 • Gdy jesteś na głównej stronie czatu, stuknij nazwę czatu u góry ekranu, następnie wybierz Eksportuj czat.
 • Spowoduje to wyświetlenie nowego ekranu, na którym możesz wybrać czy historia korespondencji ma zawierać pliki multimedialne czy nie.
 • Następnie wybierz aplikację, do której chcesz wysłać dane. Jak widać, opcji jest całkiem sporo. Jednak w tym przewodniku wybierz Telegram.

Uwaga: jeśli jest to ważna korespondencja, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest powtórzenie tego kroku i wysłanie kopii również na swój adres e-mail.

 • Otworzy się z opcja o nazwie Zapisane wiadomości. Dotknij jej, a Twoja rozmowa zostanie zapisana w tym folderze. 
 • Aby uzyskać dostęp do konwersacji, przejdź do aplikacji Telegram i otwórz plik o nazwie Zapisane wiadomości. Otwórz się on w preferowanej przeglądarce HTML. (Zwykle jest to Twoja przeglądarka internetowa)

Możesz użyć tego procesu, aby wyeksportować swoje rozmowy do kilku aplikacji, w tym Discord, Email i większości innych usług przesyłania wiadomości zainstalowanych na Twoim urządzeniu. Pamiętaj tylko, że jeśli nie masz zamiaru wracać do WhatsApp, po wyeksportowaniu czatów powinieneś usunąć swoje konto.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus