Jeśli niedawno zaktualizowałeś aplikację WhatsApp na swoim iPhonie lub Androidzie, prawdopodobnie zauważyłeś, że nowa funkcja Kanały została włączona do tej aktualizacji. Kanały WhatsApp oferują użytkownikom możliwość przesyłania wiadomości innym użytkownikom, których nie ma na ich liście kontaktów. Ponadto użytkownicy mogą subskrybować Kanały na WhatsAppie innych wpływowych osób lub organizacji.

Czym są Kanały w aplikacji WhatsApp?

Niedawno WhatsApp uruchomił własne Kanały na podobieństwo Kanałów nadawczych na Instagramie i innych sieci transmisji. Kanały Whatsapp to nic innego jak sieć nadawcza, w której twórca może wysyłać wiadomości lub aktualizacje do subskrybentów lub uczestników, podobnie jak odbywa się to w przypadku kanałów na Instagramie. Twórcy i wszyscy, którzy otrzymali aktualizację umożliwiającą utworzenie kanału, będą mogli to zrobić i udostępniać swoje kanały.

Jednak bardzo ważne jest, aby nie mylić kanałów WhatsApp z grupami WhatsApp. Główna różnica polega na tym, że w kanałach WhatsApp tylko właściciel kanału będzie mógł wysyłać wiadomości i tworzyć posty.

Dlatego można powiedzieć, że kanały WhatsApp są swego rodzaju tablicą ogłoszeń, na której właściciele tych kanałów przekazują obserwującym, to co chcą.

Wyszukiwanie, subskrybowanie lub dołączanie do kanału WhatsApp jest dość łatwe. Możesz najpierw wyszukać wybrane kanały, a następnie dołączyć do nich. Aby znaleźć i zasubskrybować kanał WhatsApp, wykonaj poniższe czynności:

Jak znaleźć i zasubskrybować kanał WhatsApp w iPhonie lub Androidzie

1. Otwórz aplikację WhatsApp na swoim iPhonie lub urządzeniu z systemem Android.

2. Przejdź do zakładki: Uaktualnienia

3. Przewiń w dół, aż znajdziesz sekcję: Kanały

4. Kliknij przycisk: Znajdź kanały

5. Spowoduje to wyświetlenie sekcji Kanały na pełnym ekranie.

6. Użyj pola wyszukiwania w tej sekcji, aby znaleźć żądany kanał.

7. Wybierz jeden z kanałów z listy lub wyniku wyszukiwania.

8. Dzięki temu uzyskasz dostęp do wybranego kanału, w którym będziesz mógł przeglądać publikacje właściciela kanału.

9. Tutaj możesz także zaobserwować dany kanał. W tym celu wystarczy kliknąć przycisk znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu: Obserwuj

10. Gotowe, jesteś teraz obserwatorem tego kanału i pojawi się on bezpośrednio w zakładce Wiadomości.

Jak przestać obserwować kanał WhatsApp na Androidzie i iPhonie

Czasami zawartość niektórych kanałów WhatsApp może nam się nie spodobać. W takim przypadku być może będziesz zastanawiać się, jak przestać śledzić ten kanał i poszukać alternatywy. Aby anulować subskrypcję kanału WhatsApp, wykonaj poniższe czynności.

1. Otwórz aplikację WhatsApp na swoim telefonie komórkowym.

2. Przejdź do zakładki: Uaktualnienia

3. Tutaj wybierz kanał, który obserwujesz i który chcesz przestać obserwować.

4. Po wejściu do kanału kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu:

5. Wyświetli się małe menu, w którym musisz wybrać: Nie obserwuj

6. Potwierdź akcję, wybierając ponownie opcję: Nie obserwuj

7. Od tego momentu kanał WhatsApp nie będzie już dostępny w zakładce Aktualności.

Uwaga: w dowolnym momencie możesz ponownie zaobserwować którykolwiek z kanałów, który przestałeś z jakiegoś powodu obserwować.

Czy kanały WhatsApp są bezpłatne?

Tak, wszystkie kanały WhatsApp są bezpłatne, podobnie jak grupy WhatsApp. Funkcja jest dostępna wraz z bezpłatną aplikacją, którą można pobrać z odpowiednich sklepów z aplikacjami, a za dostęp do tej funkcji nie trzeba nic płacić.

Nie można jednak wykluczyć, że z czasem WhatsApp wprowadzi możliwość tworzenia płatnych kanałów, w których ich twórcy będą mogli pobierać opłaty za dostęp do ekskluzywnych treści, publikowanych przez nich na kanale.