Tagi na Twitterze pozwalają na bieżąco śledzić interesujące tematy. Za pomocą TweetDeck możesz w prosty sposób obserwować tagi na Twitterze i od razu widzieć najnowsze tweety, które je zawierają. Jak to zrobić?

Jak obserwować tagi na Twitterze

Obserwowanie tagów na Twitterze to rozwiązanie, które pozwala na bieżąco śledzić wiadomości i informacje na dany temat. Niestety, Twitter nie posiada wbudowanej funkcji obserwowania tagów i wyświetlania popularnych wpisów z ich udziałem w naszym strumieniu aktywności. Na szczęście jest inny sposób na obserwowanie tagów na Twitterze. Wystarczy skorzystać z TweetDeck.

TweetDeck to oficjalne rozszerzenie do Twittera, które pozwala śledzić na bieżąco wszystko, co nas interesuje na Twitterze. Ułatwia obserwowanie wielu linii czasu poprzez widok kolumnowy - w każdej kolumnie możemy wyświetlać inne treści na podstawie wybranych filtrów. W prosty sposób można też stworzyć kolumnę, w której obserwujemy wybrany hashtag. Dla każdego hashtagu możemy mieć osobną kolumnę i na bieżąco śledzić nowe tweety powiązane z danym tagiem.

Obserwowanie tagów na Twitterze przez TweetDeck

TweetDeck jest dostępny z dowolnej przeglądarki internetowej na komputerze. Niestety, wersja mobilna została już jakiś czas temu oficjalnie zamknięta przez Twittera.

Przejdź do TweetDeck

Wejdź na powyższą stronę w dowolnej przeglądarce i zaloguj się na swoje konto Twitter. Po zalogowaniu się wyświetlony zostanie interfejs TweetDeck, w którym różne sekcje Twittera podzielone zostały na kolumny. Domyślnie znajdziemy tu kolumnę ze standardowym strumieniem aktywności, powiadomieniami, wiadomościami prywatnymi i popularnymi tagami.

Każdą z tych kolumn możesz zamknąć, jeśli jest dla Ciebie zbędna. Wystarczy kliknąć ikonę preferencji w górnym prawym rogu kolumny i wybrać "Remove". Ja, przykładowo, używam TweetDeck tylko do niestandardowych kolumn, więc wszystkie domyślne usunąłem.

Stwórz nową kolumnę w TweetDeck

Skupmy się na obserwacji wybranego tagu. W tym celu musimy stworzyć dla niego nową kolumnę. Za pomocą paska narzędziowego z lewej strony ekranu kliknij ikonę z plusem.

Pojawi się nowe okno, w którym możemy wybrać rodzaj tworzonej kolumny. Niestety, na liście nie znajdziemy opcji dedykowanej tagom, więc zamiast tego wybieramy "Search", czyli wyniki wyszukiwania.

Wybierz "Search" jako typ kolumny

Wyświetli się kolejne okienko, w którym musimy wyszukać frazy do monitorowania. To właśnie miejsce, w którym wpisujemy tag, który nas interesuje. Wprowadź tag, a następnie potwierdź go, wybierając go na liście.

Wyszukaj i wybierz tag do obserwacji

TweetDeck doda nową kolumnę, w której będą wyświetlane wszystkie nowe Tweety zawierające wprowadzony przez nas tag. Kolumna ta będzie się automatycznie odświeżać, aby uwzględniać nowo dodane wpisy na Twitterze pasujące do naszego kryterium wyszukiwania (tagu).

Utworzona kolumna z obserwowanym tagiem

W ten sposób możesz stworzyć osobne kolumny dla każdego tagu, który Cię interesuje i na bieżąco obserwować nowe Tweety z danych dziedzin. Możesz utworzyć dowolną ilość kolumn z tagami.