Jeśli masz kanał YouTube, na którego optymalizowaniu nie poświęciłeś ostatnio czasu, prawdopodobnie zechcesz sprawdzić aktualną listę dostępnych tagów. Jeśli od jakiegoś czasu nie aktualizujesz słów kluczowych kanału YouTube, Twój kanał może nie być indeksowany w wyszukiwarce YouTube tak dobrze, jak mógłby. Przy dobrej kombinacji słów kluczowych powinieneś zauważyć poprawę. O ile oczywiście treści są interesujące.

Powiązane: Jak używać hashtagów do znajdowania filmów na Youtube.

Słowa kluczowe i tagi treści to jedne z najważniejszych rzeczy, które należy ustawić dla kanału YouTube lub konta w mediach społecznościowych. Umożliwiają one wyszukiwarkom i algorytmom wyszukiwania sortowanie Ciebie i Twoich treści w odpowiedniej, zoptymalizowanej kolejności. Chociaż systemy te są bardzo złożone i często niesprawiedliwe, ważne jest, aby przestrzegać ustalonych zasad i wytycznych. 

Mając kanał na Youtube, trzeba pamiętać o wielu rzeczach. Słowa kluczowe i tagi pewnie nie są Twoim priorytetem. Warto jednak od czasu do czasu je sprawdzać i aktualizować jeśli na Twoim kanale nastąpiła nawet niewielka zmiana treści. Na przykład, jeśli przełączyłeś się z Call of Duty: Warzone na Apex Legends. 

Szybkie kroki, aby zaktualizować lub zmienić tagi kanału YouTube:

  1. Otwórz YouTube w przeglądarce, a następnie kliknij swoje zdjęcie profilowe i wybierz swój kanał.
  2. Następnie kliknij Dostosuj kanał.
  3. W panelu po lewej stronie kliknij Ustawienia u dołu.
  4. Następnie przejdź na kartę Kanał i wybierz Podstawowe informacje.
  5. Teraz wprowadź wszystkie żądane tagi (słowa kluczowe) , a następnie kliknij przycisk Zapisz.

Gdzie zmieniasz tagi swojego kanału YouTube? Jak zmienić tagi kanału YouTube? 

  • Aby rozpocząć, otwórz przeglądarkę internetową i przejdź do YouTube. Upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto, a następnie kliknij swoje zdjęcie profilowe i wybierz opcję Twój kanał.

  • Na następnym ekranie kliknij Dostosuj kanał, a zostaniesz przeniesiony do kolejnego okna.

  • Na tej stronie kliknij Ustawienia w lewym dolnym rogu, aby przejść do kolejnego nowego ekranu. 

  • Tutaj przejdź do karty Kanał po lewej stronie, a następnie wybierz Podstawoweinformacje u góry ekranu. 
  • W końcu znajdziesz się na stronie, która umożliwia usuwanie, dodawanie lub zmianę słów kluczowych w Twoim kanale YouTube. Teraz wystarczy wpisać słowa kluczowe i krótkie frazy, które najlepiej opisują Twój kanał. Możesz oddzielić słowa kluczowe i frazy za pomocą (,) po każdym słowie.

Kiedy skończysz dodawać tyle słów kluczowych, ile możesz wymyślić, kliknij Zapisz w prawym dolnym rogu. W przeciwnym razie będziesz wprowadzać wszystko po raz drugi. Pamiętaj, że zawsze możesz wrócić i dodać nowe hasła. 

Jeśli szukasz sposobu na dostosowanie również miniatur listy odtwarzania YouTube, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym tworzenia własnych niestandardowych miniatur list odtwarzania dla YouTube. Chociaż nie jest to oficjalnie możliwe, istnieje dość łatwe i skuteczne obejście tego braku.