Próbujesz aktualnie grać w gry kupione od GOG, ale nie możesz ich poprawnie uruchomić po ich zainstalowaniu? Ponieważ ciągle zacinają się, próbując uruchomić komputer lub powodują ładowanie systemu, a następnie zawieszają się. W tym artykule znajdziesz kilka różnych poprawek, których możesz użyć, aby rozwiązać ten problem i zapewnić prawidłowe uruchamianie gier GOG.

GOG to platforma cyfrowej dystrybucji podobna do Steam i Epic Games, która specjalizuje się w grach bez DRM (Digital Rights Management Free). GOG ma również własnego klienta do gier o nazwie GOG Galaxy 2.0, który jest całkiem dobrą platformą. Chociaż nie ma tylu opcji ani funkcji, co Steam, to ligi wyprzedzają Epic Store, umieszczając go na solidnym drugim miejscu.

Chociaż nie jest to nic niezwykłego, że pojawiają się pewne błędy, to jest to dość dziwne w przypadku GOG, który zwykle jest jednym z najbardziej stabilnych klientów. Na szczęście istnieje kilka różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać ten problem i przywrócić normalne uruchamianie gier GOG. Postępuj więc zgodnie z instrukcjami, gdzie poprowadzimy Cię przez wszystkie znane poprawki.

Uwaga: przed wykonaniem poniższych kroków upewnij się, że komputer został ponownie uruchomiony.

Jak naprawić gry GOG Galaxy, które nie uruchamiają się lub ulegają awarii podczas uruchamiania?

Na początek pierwszą rzeczą, którą możesz spróbować, jest uruchomienie gry z jej katalogu głównego. Jest to bardzo proste i można to zrobić, wykonując następujące kroki.

  • Jeśli zainstalowałeś GOG Galaxy w domyślnej lokalizacji, możesz znaleźć swoje gry w następującej lokalizacji.
  • Otwórz Eksplorator plików i przejdź do C:\Pliki programów (x86)\GOG Galaxy\Games
  • Następnie znajdź folder gry i kliknij dwukrotnie plik gry .exe, aby uruchomić grę. Alternatywnie, jeśli nadal masz problemy, możesz kliknąć go prawym przyciskiem myszy i wybrać Uruchom jako administrator.

Jeśli to zadziała, ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy plik .exe, a następnie przejdź do opcji Zmień właściwości na karcie Zgodność, a następnie upewnij się, że opcja Uruchom ten program jako administrator jest zaznaczona. Na koniec kliknij Zastosuj, a następnie OK, aby zapisać zmiany.

Zaktualizuj swoją grafikę i inne sterowniki.

Innym naprawdę dobrym rozwiązaniem tego problemu jest aktualizacja wszystkich sterowników systemowych. Chociaż system Windows próbuje to robić tak często, jak to możliwe, nie zawsze otrzymuje odpowiednie sterowniki, więc najlepiej zrobić to ręcznie, jeśli występują problemy.

Najpierw odwiedź witrynę internetową producenta komputera lub płyty głównej i przejdź do strony pomocy technicznej. Po wejściu na tę stronę pobierz wszystkie sterowniki dostępne dla Twojego systemu lub użyj narzędzia do automatycznej aktualizacji/konfiguracji. Teraz po prostu zainstaluj wszystko, uruchom ponownie komputer i wszystko powinno być gotowe.

Pobierz i zainstaluj najnowszą aktualizację dla systemu Windows.

Jest to bardzo ważne potencjalne rozwiązanie, które może pomóc w pozbyciu się błędów aktualizacji systemu Windows. Przyniesie to ze sobą wszelkie poprawki, które mogą pomóc w usunięciu tego komunikatu o błędzie. Może nie być żadnych dostępnych aktualizacji, jednak warto spróbować. Aby wymusić aktualizację ręczną, wybierz Ustawienia > Windows Update > Sprawdź aktualizacje.

Odinstaluj GOG i gry, z którymi masz problemy.

Jeśli do tej pory nic nie pomogło w rozwiązaniu tego problemu, wygląda na to, że będziesz musiał odinstalować i ponownie zainstalować konkretną grę lub gry, z którymi masz problemy wraz z GOG Galaxy. Po ich usunięciu uruchom ponownie komputer i zainstaluj wszystko na nowo.