10AppsManager Download

10AppsManager to darmowe narzędzie, za pomocą którego w prosty sposób możemy usunąć aplikacje systemowe w Windowsie 10, które są nam niepotrzebne. Windows 10 domyślnie instaluje takie aplikacje, jak OneNote, Wiadomości czy Sports lub Xbox. Jeśli któraś z tego typu aplikacji jest nam niepotrzebna lub nie działa prawidłowo, to możemy ją usunąć lub przeinstalować od nowa. 10AppsManager umożliwia łatwe wykonanie tych operacji.

Po uruchomieniu programu wyświetli się lista aplikacji, które są zainstalowane w systemie domyślnie. Aby którąś z nich odinstalować, wystarczy kliknąć w nią na liście - program zapyta nas, czy na pewno chcemy usunąć daną aplikację. Po kliknięciu przycisku OK aplikacja zostanie usunięta.

Przywracanie i reinstalowanie aplikacji jest możliwe poprzez narzędzie PowerShell. Jeśli chcemy przeinstalować aplikację, to wystarczy uruchomić w systemie narzędzie "PowerShell" w trybie adminstratorskim. Następnie w programie 10AppsManager klikamy w przycisk "Reinstall" - znajdziemy tam komendę, którą wystarczy skopiować i wkleić do okna PowerShell. Po jej wykonaniu usunięte aplikacje zostaną przywrócone.