Rozmowy wideo w aplikacji Instagram? To możliwe! Twórcy Instagramu wprowadzili funkcję czatu wideo do swojej aplikacji. Pozwala ona prowadzić rozmowy wideo na Instagramie ze znajomymi lub całymi grupami osób. Jak z tego skorzystać?

Jak prowadzić rozmowy wideo na Instagramie

Instagram nie przestaje dodawać do swojej aplikacji funkcji związanych z treściami wideo. Od teraz użytkownicy mogą prowadzić rozmowy wideo ze swoimi znajomymi bezpośrednio w aplikacji Instagram. Możesz stworzyć czat wideo z jedną osobą lub wideokonferencję z całą grupą znajomych (maksymalnie można rozmawiać z czterema osobami). Nowa funkcja jest zintegrowana z funkcją wiadomości bezpośrednich Direct.

Dodanie funkcji rozmów wideo do Instagramu sprawia, że aplikacja coraz bardziej skupia się na treściach wideo, a na dodatek atakuje rynek komunikatorów. Czy Instagram będzie w stanie zagrozić takim aplikacjom, jak Messenger, Whatsapp czy Skype? To się okaże. Póki co zobaczmy, w jaki sposób korzystać z nowej funkcji rozmów wideo w Instagramie.

Czat wideo w aplikacji Instagram. Jak z tego korzystać?

Funkcja czatu wideo jest zintegrowana bezpośrednio z prywatnymi wiadomościami Instagram Direct. Do tej pory za pomocą wiadomości Direct można było prowadzić tylko rozmowy tekstowe i wysyłać sobie wzajemnie zdjęcia. Teraz funkcjonalność Instagram Direct została wzbogacona i umożliwia prowadzenie rozmowy wideo z wybranym znajomym, a także stworzenie wideokonferencji na czacie grupowym z maksymalnie czterema znajomymi jednocześnie.

Aby móc korzystać z rozmów wideo w aplikacji Instagram, należy zaktualizować aplikację do najnowszej wersji, pobierając uaktualnienie ze Sklepu Play lub z App Store.

Pobierz Instagram ze Sklepu Play

Pobierz Instagram z App Store

Gdy mamy najnowszą wersję Instagramu, to możemy zacząć prowadzić rozmowy wideo ze znajomymi. Należy pamiętać o tym, że nasi znajomi, z którymi chcemy porozmawiać w ten sposób, muszą również mieć zainstalowaną odpowiednio nową wersję aplikacji, która obsługuje wideo-rozmowy.

Wejdź do zakładki Direct w Instagramie

Aby rozpocząć rozmowę wideo, wejdź do aplikacji Instagram i dotknij ikony wiadomości Direct w górnym prawym rogu ekranu. Pojawi się skrzynka odbiorcza wraz z listą wszystkich prywatnych czatów, które prowadzisz ze znajomymi. Wybierz na liście czat ze znajomym lub rozmowę grupową.

Otwarty zostanie ekran rozmowy. W górnym prawym rogu ekranu znajdziesz teraz ikonę kamery, która umożliwia rozpoczęcie rozmowy wideo. Dotknij ikony wideo-rozmowy, aby zadzwonić do wybranej osoby. Otrzyma ona informację o tym, że chcesz z nią prowadzić rozmowę wideo. Znajomy może przyjąć lub odrzucić połączenie, tak samo, jak w przypadku zwykłego połączenia.

Rozpocznij rozmowę wideo na Instagramie z wybranym znajomym lub grupą osób

Rozmowę wideo możesz prowadzić ze wszystkimi osobami, z którymi masz stworzoną konwersację w Instagram Direct. Jeżeli jednak zablokujesz jakąś osobę na Instagramie, to nie będzie ona mogła się z tobą komunikować i prowadzić czatu wideo.

Warto także wspomnieć o tym, że w dowolnej chwili możesz dołączyć do rozmowy wideo, która prowadzona jest na czacie grupowym, do którego należysz. Wystarczy, że otworzysz zakładkę Instagram Direct i przejrzysz listę konwersacji – jeśli przy którejś z nich wyświetla się niebieska ikona kamery, to znaczy, że znajomi prowadzą tam rozmowę wideo. Dotknięcie niebieskiej ikony sprawi, że błyskawicznie dołączysz do tej wideokonferencji.

Instagram - ekran rozmowy i możliwość zminimalizowania wideokonferencji

Źródło: instagram-press.com

Podczas prowadzenia rozmowy wideo w Instagramie możesz cały czas korzystać normalnie z aplikacji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na chwilę zminimalizować ekran wideo-rozmowy i wykonać inne zadania w aplikacji (np. przesłać post na swoją tablicę). Ekran rozmowy wideo jest widoczny wtedy w formie miniatury w dolnym prawym rogu ekranu, a Ty nadal możesz korzystać ze wszystkich funkcji aplikacji.