Być może niedawno zalogowałeś się na swoje konto Gmail i otrzymałeś wiadomość, w której możesz włączyć lub wyłączyć inteligentne funkcje Gmaila, czatu i Meet. Chociaż możesz zostać poproszony o to ustawienie podczas logowania, możesz je również zmienić w dowolnym momencie i właśnie to pokazujemy w tym artykule

Powiązane: Jak zmienić nazwę nadawcy w Gmailu (poczta)

Inteligentne funkcje Google do tej pory były domyślnie włączone dla wszystkich użytkowników Gmaila. Jednak od grudnia te funkcje zostaną automatycznie wyłączone dla wszystkich użytkowników w Unii Europejskiej. Te inteligentne funkcje pozwalają Google wykorzystywać Twoje dane głównie w celu poprawy komfortu użytkowania. W ten sposób użytkownik może w pełni wykorzystać możliwości Gmaila, czatu i Meet, ponieważ wiele funkcji jest spersonalizowanych w oparciu o ich zawartość i sposób, w jaki wspomniany użytkownik korzysta z tych produktów..

Google żyje z danych swoich użytkowników i dlatego stara się zbierać od nich informacje w zamian za korzystanie z jej usług. Ale jak mówią, nic nie jest darmowe, nawet jeśli na to wygląda. Jedną z usług, w której przechowywanych jest najwięcej informacji o nas jest poczta elektroniczna, dlatego Google jest zainteresowany zbieraniem informacji od użytkowników Gmaila. Informacje te są początkowo gromadzone pod pretekstem poprawy komfortu użytkowania, jednak można je również wykorzystać do optymalizacji innych usług firmy, takich jak Adsense, w celu wyświetlania spersonalizowanych reklam.

Należy zauważyć, że Google zwykle daje możliwość aktywacji lub dezaktywacji tego typu zbierania danych, ale oczywiście ma to swój koszt. W przypadku inteligentnych funkcji Gmaila wyłączenie tej funkcji zmniejszy niektóre możliwości i opcje usług poczty e-mail, takie jak automatyczne filtrowanie wiadomości e-mail lub kategoryzacja.

W szczególności inteligentne funkcje są odpowiedzialne za:

  • Automatycznie kategoryzowanie i filtrowanie wiadomości e-mail na kartach: Główne / Społeczności / Promocje.
  • Inteligentne tworzenie wiadomości (sugestie tekstowe) w wiadomościach e-mail
  • Etykiety podsumowujące na wiadomościach e-mail (podróże, śledzenie przesyłek itp.).
  • Pozyskiwanie informacji o wydarzeniach w celu tworzenia pozycji w kalendarzu.

Dlatego jeśli użytkownicy chcą nadal korzystać z funkcji i opcji Gmaila jak poprzednio, nie będą mieli innego wyjścia, jak tylko aktywować inteligentne funkcje. Oznacza to, że jest to pośredni sposób na zmuszenie użytkowników do aktywacji inteligentnej funkcji, jeśli nie chcą utracić funkcjonalności swojego konta Gmail.

Tak czy inaczej i jak wspomnieliśmy, poniżej chcemy pokazać Ci krok po kroku, jak aktywować lub dezaktywować inteligentne funkcje Gmaila, czatu i Meet.

 

Jak aktywować lub dezaktywować inteligentne funkcje Gmaila na komputerze.

1. Uzyskaj dostęp do swojego konta Gmail z przeglądarki komputera.

2. Kliknij ikonę koła zębatego.

3. W menu wybierz opcję: Zobacz wszystkie ustawienia 

4. Zostaniesz wysłany do ekranu konfiguracji Gmaila.

5. Przejdź do sekcji Ogólne.

6. Tutaj musisz przewinąć w dół, aż znajdziesz: Inteligentne funkcje i personalizację.

7. Po prawej stronie wspomnianego ustawienia znajduje się pole, które należy zaznaczyć lub odznaczyć w przypadku, gdy chcesz aktywować lub dezaktywować inteligentne funkcje i personalizację - Gmail, Czat i Inne.

8. Na koniec wystarczy przewinąć do dołu ekranu konfiguracji, aż znajdziesz i klikniesz: Zapisz zmiany.

Od tego momentu, w przypadku aktywacji inteligentnych funkcji, skrzynka odbiorcza Gmail będzie wyglądać tak, jak wcześniej, grupując i kategoryzując wiadomości e-mail otrzymane na koncie.

Jak aktywować lub dezaktywować inteligentne funkcje Gmaila z aplikacji na Androida lub iPhone'a.

1. Otwórz aplikację Gmail.

2. Kliknij ikonę z trzema poziomymi paskami w prawym górnym rogu interfejsu.

3. W wyświetlonym menu przewiń w dół, aż znajdziesz i wybierz opcję: Ustawienia

4. W przypadku posiadania więcej niż jednego konta Gmail , wybierz to, które chcesz skonfigurować; Jeśli masz tylko jedno, kliknij Ogólne.

5. Na następnym ekranie będziesz musiał zlokalizować ustawienie: Inteligentne funkcje i personalizację

6. Obok tej funkcji znajduje się przełącznik, który umożliwia włączenie lub wyłączenie tej funkcji.

Ważna uwaga: należy zaznaczyć, że użytkownicy, którzy dopasują konfigurację na dowolnej wersji Gmaila, nie będą musieli powtarzać konfiguracji w aplikacji w przypadku, gdy zrobili to w wersji internetowej i odwrotnie.