Używasz aplikacji Poczta systemu Windows w systemie Windows 10 lub 11 i masz problemy z ciągłym pojawianiem się usuniętych wiadomości e-mail? W tym artykule przedstawiono kilka różnych sposobów, których możesz wypróbować, aby rozwiązać problem i sprawić, że usunięte wiadomości e-mail na dobre znikną.

Aplikacja Poczta w systemach Windows 10 i 11 jest prawdopodobnie najbardziej użyteczną i najczęściej używaną aplikacją w całym systemie operacyjnym. Jest łatwa w użyciu i konfiguracji oraz nie zawiera żadnych irytujących programów typu bloatware. Akceptuje także wszystkie inne usługi e-mail, w tym Gmail, Yahoo i wszystkie konta inne niż Microsoft.

Chociaż aplikacja Poczta jest wyjątkowo stabilna i naprawdę niezawodna, to nadal możesz napotkać pewne problemy. Jednym z najczęstszych problemów jest to, że poczta nadal jest widoczna nawet po jej usunięciu. Wygląda to tak, że usuwasz coś, a następnie ponownie otwierasz aplikację Poczta systemu Windows i okazuje się, że dopiero usunięta poczta powróciła. Dobra wiadomość jest taka, że ​​dostępnych jest kilka różnych opcji, które pozwolą stosunkowo łatwo rozwiązać ten problem, więc postępuj zgodnie z instrukcjami, które przeprowadzą Cię przez ten proces.

Jak naprawić wiadomości e-mail w aplikacji Poczta systemu Windows, które powracają mimo ich usunięcia? Rozwiązanie problemu z aplikacją Poczta w systemie Windows, która nie usuwa prawidłowo poczty.

Najczęściej najszybszym i najłatwiejszym sposobem rozwiązania tego problemu jest naprawa lub zresetowanie aplikacji Poczta i Kalendarz (są one połączone). Jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej, wykonaj poniższe kroki.

  1. Zresetowanie sklepu Microsoft Store spowoduje przywrócenie czystej instalacji sklepu Microsoft Store i usunięcie wszelkich problemów. To wyczyści wszystko, więc bądź tego świadomy. Będziesz musiał ponownie dodać swoje konta itp.
  2. Naprawa Sklepu Microsoft będzie próbą naprawienia wszelkich problemów, jakie mogą wystąpić w Sklepie. Jednak Twoje dane nie zostaną naruszone.

Zalecam najpierw skorzystać z opcji Napraw, a następnie sprawdzić, czy problem został rozwiązany. Jeśli nadal pojawia się ten sam komunikat o błędzie, użyj opcji Resetuj. Aby uruchomić którekolwiek z tych narzędzi, wykonaj następujące czynności:

  • Naciśnij klawisz Windows + I, aby otworzyć Ustawienia.
  • Następnie przejdź do Aplikacje > Aplikacje i funkcje, a następnie przewiń w dół, aż dojdziesz do wpisu Microsoft Store.
  • Teraz kliknij trzy kropki po prawej stronie i wybierz Opcje zaawansowane.
  • Na koniec przewiń w dół i kliknij Napraw. Poczekaj na zakończenie procesu.
  • Jeśli opcja Napraw nie działa, powtórz kroki i wybierz Resetuj.

Uruchom polecenia SFC i DISM, aby naprawić potencjalnie uszkodzone pliki systemowe.

Jeśli żadna z tych opcji nie zadziałała, przejdź do następnego sposobu.

  • Najpierw wpisz CMD w menu Start, następnie kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz poleceń i wybierz Uruchom jako administrator.
  • Po otwarciu Wiersza Poleceń wpisz następujące polecenie w Wierszu Poleceń i naciśnij Enter.

sfc /scannow

Ukończenie skanowania może zająć trochę czasu, więc bądź cierpliwy. Jeśli proces się nie powiedzie, spróbuj uruchomić go ponownie w trybie awaryjnym. Uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym, następnie powtórz kroki i poczekaj.

Jeśli narzędzie SFC zwróciło komunikat o błędzie, otwórz Wiersz Poleceń jako Administrator, a następnie wprowadź następujące polecenia, aby uruchomić narzędzie DISM.

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Po ponownym uruchomieniu systemu wszystko powinno wrócić do normy.

Wyczyść pamięć podręczną sklepu Microsoft Store, aby naprawić aplikację Poczta, która nie usuwa prawidłowo wiadomości.

Ostatecznym rozwiązaniem jest wyczyszczenie pamięci podręcznej sklepu Microsoft Store. Po prostu otwórz menu Start i wyszukaj plik wsreset.exe. Kiedy się pojawi, otwórz go. Narzędzie przeprowadzi krótki proces i wyczyści pamięć podręczną. Po zakończeniu uruchom ponownie komputer, a usunięcie wiadomości w aplikacji Poczta powinno być możliwe bez żadnych problemów.