HyperCam Download

Program to tworzenia screencastów czyli zapisów wideo tego, co dzieje się na ekranie komputera. Oprócz obrazu HyperCam rejestruje także dźwięk (np. towarzyszący wydarzeniom systemowym) oraz głos użytkownika za pośrednictwem podłączonego mikrofonu.

Obsługiwane formaty wideo to AVI, WMV i ASF. Zapisane w ten sposób pliki poddawane są jedynie podstawowej kompresji. W celu zmniejszenia ich objętości należy użyć zewnętrznego edytora wideo. HyperCam ma wbudowany jedynie prosty moduł edycji, który pozwala m.in. na skracanie czy łączenie klipów.

Program jest używany przede wszystkim do tworzenia prezentacji oprogramowania, tutoriali czy opisów przejścia gier. Możliwy jest także rerecording, czyli nagrywanie wideo odtwarzanego w innym programie, np. Windows Media Playerze czy Media Playerze Classic Home Cinema.

HyperCam pozwala na nagrywanie całego ekranu lub tylko jego wybranego fragmentu. Aplikacja jest darmowa, ale w tej wersji w klipach umieszczany jest znak wodny. Aby go wyeliminować należy nabyć edycję płatną. Dotyczy to wersji 3.

Wersja 2 jest całkowicie bezpłatna bez ograniczeń. Podczas instalacji próbuje jedynie dodatkowo umieścić na dysku opcjonalne oprogramowanie, m.in. pasek narzędzi do Internet Explorera i Firefoxa o nazwie Incredibar. Zmienione przez tę usługę ustawienia można jednak łatwo przywrócić. Proces pokazuje np. to wideo.