ScreenShot Download

Screenshot to mały, darmowy program, który pomoże w codziennej pracy przy robieniu zrzutów ekranu. Umożliwia przechwytywanie dowolnego fragmentu ekranu i zapisywanie go do jednego z popularnych formatów (BMP, GIF, JPG). Posiada kilka przydatnych funkcji, jednak zdecydowaną zaletą programu jest jego lekkość, prostota i szybkość działania.

Program jest bardzo łatwy w użyciu, a interfejs sprowadza się do jednego okienka, w którym zawarto przyciski kontrolne, w tym Capture, który tworzy zrzut ekranu. Środkowa część interfejsu jest przeźroczysta i zawsze przedstawia to, co się znajduje tuż pod okienkiem. Aby utworzyć nowy zrzut ekranu wystarczy rozciągnąć okienko do pożądanych rozmiarów, a następnie umieścić je nad obszarem pulpitu, który chcemy zapisać do obrazu. Teraz wystarczy wcisnąć przycisk Capture, który przechwyci widoczny obraz.

Z gotowym obrazem możemy zrobić kilka rzeczy. Pierwszą rzeczą jest oczywiście zapisanie go, co można uczynić za pomocą funkcji Save. Możemy także skorzystać z opcji Copy, która przekopiuje obraz do naszego schowka, dzięki czemu będziemy mogli go wkleić do programu graficznego bez potrzeby wcześniejszego zapisywania na dysku. Z kolei opcja Clone otwiera drugie okno programu z tym samym zrzutem. Jeżeli chcemy skasować uchwycony obraz, wystarczy skorzystać z funkcji Refresh, która na nowo uczyni okno programu przeźroczystym i pozwoli przechwycić nowy fragment ekranu.