XVid;-) Download

XVid;-) jest odtwarzaczem wideo. Służy do oglądania filmów na komputerze PC, zapisanych w różnych formatach systemu Windows, np: avi, mpeg, asf, etc..., a szczególnie do odtwarzania filmów skompresowanych kodekami DivX (kompresja MPEG-4).

Obecnie coraz popularniejsze stają się filmy w wysokiej rozdzielczości 1080p lub 720p. Jakość zarówno dźwięku, jak i obrazu jest coraz lepsza, efekty wizualne dzięki temu jeszcze bardziej emocjonujące i imponujące, a ogólne wrażenia z oglądania takiego filmu po prostu świetne. Niestety nie zawsze paczki kodeków instalowane na komputerze dają sobie radę z takimi filmami, dlatego też w takich chwilach niezbędny jest kodek XviD.

Paczka kodeków i filtrów XviD pozwala na odtwarzanie filmów w wysokiej rozdzielczości, jak również innych materiałów zapisanych w formacie MPEG-4. Aby cieszyć się filmami najlepszej jakości, nie wystarczy mocny komputer oraz podłączony do niego monitor Full HD bądź telewizor z taką rozdzielczością. Niekiedy aby odtworzyć film zapisany w formacie AVI niezbędny jest dodatkowy kodek.

Jeśli więc mamy w swojej kolekcji filmy w różnych formatach, z którymi standardowa paczka kodeków nie daje sobie rady, prawdopodobnie zainstalowanie paczki XviD rozwiąże wszystkie związane z tym problemy. Pamiętajmy również, że XviD to projekt typu open-source, dzięki czemu możemy dowolnie modyfikować kod źródłowy programu pod warunkiem, że potem udostępnimy zmodyfikowany kod źródłowy innym użytkownikom bezpłatnie.