LogMeIn Hamachi Download

LogMeIn Hamachi to darmowy program, który umożliwia stworzenie wirtualnej sieci lokalnej z użytkownikami, którzy nie przebywają w naszym otoczeniu. Sieć jest tworzona za pomocą połączenia internetowego, ale w systemie rozpoznawana jest jako sieć lokalna - tak, jakbyśmy połączyli się z innymi za pomocą kabla. Pozwala to imitować prawdziwą sieć LAN, co w praktyce umożliwia np. granie w gry oparte na lokalnym połączeniu LAN wspólnie ze znajomymi przez Internet. Oprócz tego Hamachi umożliwia udostępnianie plików i dzielenie się muzyką czy filmami bezpośrednio z innymi osobami, które znajdują się w wirtualnej sieci.

Dzielenie się zdjęciami, muzyką lub filmami ze znajomymi to nieodzowny element codziennego korzystania z komputera przez wiele osób. Niestety, o ile wysłanie kilku zdjęć czy piosenki ważącej do 10 MB nie stanowi problemu, to już cała galeria zdjęć, płyta ulubionego wykonawcy bądź cały film to nie lada zagwozdka.  W takich przypadkach z pewnością przyda się właśnie Hamachi. Ze znajomymi z Internetu możemy stworzyć wspólną sieć i udostępniać sobie pliki w taki sposób, jakbyśmy to robili w zwykłej sieci lokalnej np. w domu czy szkole.

Oczywiście program zapewnia pełne bezpieczeństwo i prywatność strzegąc dostępu do utworzonej sieci, dzięki czemu wymiana plików pomiędzy uprawionymi komputerami jest bezpieczna i nikt z zewnątrz nie może jej zakłócać i kontrolować. Z programu mogą korzystać nawet początkujący użytkownicy komputerów – po instalacji aplikacji pojawia się krótki samouczek, dzięki któremu nawet niedoświadczone osoby uzyskają wszystkie niezbędne do korzystania z Hamachi informacje. Oczywiście każdy użytkownik korzystający z prywatnej sieci stworzonej za pomocą Hamachi posiada swój unikalny nick oraz kod dostępu. 

Hamachi to bardzo dobra alternatywa dla popularnych programów P2P, serwisów umożliwiających dzielenie się plikami w tzw. chmurze, a nawet popularnych serwisów pocztowych, które nie pozwalają na wysyłanie dużych plików w jednej wiadomości. To też świetny sposób na to, aby zagrać wspólnie ze znajomymi w starsze gry, które oferują tryb wieloosobowy, ale oparty tylko na sieci lokalnej. Dzięki Hamachi możliwe jest dodanie trybu online praktycznie do każdej gry, która oferuje tryb wspólnej rozgrywki w sieci lokalnej.