Ping Tester Download

Ping Tester to zestaw narzędzi, którymi możemy przetestować stabilność naszego łącza. Program pozwala pingować dany adres IP (lub grupę adresów) w celu sprawdzenia połączenia. To przydatne narzędzie dla administratorów sieci oraz dla użytkowników, którzy często rozwiązują problemy z sieciami.

Interfejs jest prosty i dość przejrzysty, chociaż początkowo może on odstraszyć niezaznajomionych z tematem użytkowników. Wystarczy jednak chwila, aby zapoznać się z układem elementów i zapamiętać najważniejsze opcje. Możemy skonfigurować jeden adres IP do ciągłego pingowania lub zdefiniować całą grupę bądź zakres adresów. Użytkownik ma także wpływ na takie rzeczy, jak odstępy czasowe między każdym pingiem, limit czasu połączenia czy też całkowita liczba wysłanych zapytań.

Po rozpoczęciu procesu pingowania program wyświetli nie tylko informacje udostępniane w linii komend Windowsa za pomocą funkcji “ping”, ale także pokaże ilośc wysłanych, odebranych i zagubionych pakietów, współczynnik utraty sygnału czy minimalny i maksymalny czas połączenia.

Ping Tester umożliwia także na badanie trasy pakietów w sieci IP, co pozwala nam sprawdzić m.in. przez jakies miasta i kraje przechodziły pakiety. Możemy także korzystać z harmonogramu, co pozwala ustawić pingowanie na konkretny adres IP w późniejszym czasie. Rejestr pingów możemy w dowolnej chwili zapisać do plików tekstowych lub arkuszy kalkulacyjnych dając tym samym możliwość szczegółowego przebadania ich w zewnętrznych programach.