Hamachi Download

Hamachi pozwala na nawiązywanie bezpiecznych, bezpośrednich połączeń z komputerami które z jakiejś przyczyny nie są dostępne w naszej sieci lokalnej.

Na przykład gdy nasz komputer który łączy się z Internetem poprzez szerokopasmowy router znajduje się w domu, nie będziemy w stanie połączyć się z nim z pracy.

Dzięki programowi Hamachi będziemy w stanie połączyć dwa przykładowe komputery szybko i bezpiecznie. Jedyne co musimy zrobić, to zainstalować program Hamachi na obydwu komputerach. Po instalacji i połączeniu możemy cieszyć się połączeniem, możemy przesyłać oraz udostępniać pliki, uruchomić zdalny pulpit, możemy także zostać gospodarzem rozgrywki wieloosobowej. Wszystkie będzie działało tak jak gdyby komputery były połączone ze sobą prawdziwym kablem.

Hamachi pozwala na połączenie komputerów niezależnie od tego czy działają na nich programy typu firewall lub inne, dbające o bezpieczeństwo komputera.

Należy pamiętać że Hamachi pozwala na połączenie komputerów w sieci LAN nawet w takim przypadku gdy łączą się one z Internetem za pomocą innego urządzenia. Mówiąc językiem specjalistów Hamachi pozwala na połączenie za dwukierunkowym NATem.

Połączenie typu peer to peer jest możliwe dzięki serwerom Hamachi które mu pośredniczą. Gdy użytkownicy połączą się w wirtualną sieć, dane zaczynają płynąć bezpośrednio między nimi. Dzięki takiemu rozwiązaniu opóźnienia są minimalne a szybkość transferu jest zawsze na najwyższym poziomie.

Hamachi jest programem bezpiecznym. Wszystkie połączenia za pomocą Hamachi są szyfrowane za pomocą zestandaryzowanych algorytmów i protokołów. Nikt spoza połączonych komputer nie będzie w stanie dostać się do danych które będą wymieniane pomiędzy użytkownikami połączonymi w sieć dzięki programowi Hamachi.

Co więcej, architektura bezpieczeństwa Hamachi jest całkowicie dostępna dla użytkowników. Także każdy zainteresowany będzie mógł przeglądnąć dokładny jej opis.

UWAGA: Program bezpłatny przeznaczony tylko dla własnego użytku. By używać program w celach komercyjnych należy uiścić roczną opłatę, dzięki temu będziemy w stanie stworzyć maksymalnie 256 sieci Hamachi. Wersja darmowa może podłączyć tylko 16 użytkowników do jednej sieci, zaś płatna aż 50.

Główne cechy programu Hamachi:
• Możliwość stworzenia 256 sieci Hamachi
• W każdej sieci Hamachi może pracować do 50 użytkowników na raz
• Możliwość wysyłania wiadomości tekstowych do wszystkich użytkowników Hamachi
• Możliwość prowadzenia rozmów grupowych
• Każda sieć chroniona jest hasłem, dzięki temu będzie wolna od niepowołanych osób
• Możliwość zamknięcia sieci, dzięki temu żaden inny użytkownik nie będzie w stanie do niej dołączyć, nawet gdy zna jej hasło
• Możliwość ograniczenia uprawnień użytkownikom Twojej sieci
• Możliwość usuwania użytkowników z sieci, użytkownicy usunięcie zostaną odłączeni od sieci, będą mieli natomiast możliwość ponownego połączenia z siecią
• Możliwość blokowania użytkowników, zablokowany użytkownik nie będzie mógł pod żadnym warunkiem dołączyć się do danej sieci
• Możliwość nadawania praw administratora wybranym użytkownikom sieci
• Możliwość ustawienia automatycznych powitań w sieci której jesteś administratorem
• Możliwość uruchomienia Hamachi jako procesu systemowego.

Ograniczenia:
Możliwość podłączenia tylko 16 komputerów do jednej sieci