Corel PaintShop Pro Download

Obecnie niezwykła dostępność aparatów cyfrowych zarówno w postaci samodzielnych urządzeń, jak i aparatów w telefonach komórkowych sprawia, że liczba zdjęć na większości dysków w komputerach osobistych nierzadko przekracza kilka lub nawet kilkanaście tysięcy. Zarządzanie taką ilością plików graficznych jest ogromnym wyzwaniem.

W takich chwilach z pomocą przychodzą zaawansowane programy nie tylko do obróbki, ale i katalogowania oraz udostępniania plików graficznych w sieci. Program Corel PaintShop Pro posada bardzo szeroką paletę funkcji i narzędzi służących do zaawansowanej edycji grafiki rastrowej. Nawet początkujący użytkownik po kilku dniach praktyki będzie w stanie sprawnie operować mechanizmem warstw, konwersji kolorów, obiektów czy rozbudowaną paletą kolorów.

Ciekawym dodatkiem jest funkcja Express Lab, która znacznie przyspiesza prostą i podstawową edycję dużej ilości fotografii w krótkim czasie. Jeśli na przykład chcemy znajomemu wysłać nasz album ze zdjęciami, ale chcemy, aby było one w niższej rozdzielczości oraz w czarno-białych barwach, dodatek ten pozwoli nam szybko i sprawnie edytować cała paczkę fotografii. Oczywiście Corel PaintShop Pro w pełni obsługuje formaty RAW, w tym także najnowszy Camera RAW. Nie zabrakło także wsparcia dla funkcji umożliwiających pracę z materiałami wideo HD.

Za pomocą programu Corel PaintShop Pro możemy również tworzyć zintegrowane projekty na przykład książek fotograficznych, pokazu slajdów czy kalendarzy. Ciekawą funkcją jest również narzędzie Carver, który szybko i sprawnie usuwa z fotografii wybrany element bez pogorszenia jakości pliku. Nowością, na którą również warto zwrócić uwagę jest mechanizm HDR, dzięki któremu tworzenie zdjęć o szerokiej rozpiętości tonalnej nie jest problemem. Do dyspozycji użytkownika oddano również narzędzie do łączenia wielu elementów z różnych zdjęć. Osoby, które zaczynają swoją przygodę z fotografią docenią także możliwość selektywnego ustawiania jasności – dzięki temu możemy rozjaśnić tylko zaciemnione miejsca bez zmiany jasność całego zdjęcia.

Osoby, które lubią eksperymentować skorzystają zapewne z możliwości niedestruktywnej edycji zdjęcia. Oznacza to, że wszelkie zmiany są zapisywane w warstwach, dzięki czemu w każdej chwili można cofnąć wprowadzone zmiany, jeśli nie spełniają one naszych wymagań. Ponadto zastosowano funkcję selektywnej zmiany ostrości, dzięki czemu możemy nieco rozmyć plan podkreślając główny element zdjęcia. W programie Corel PaintShop Pro znalazły się również narzędzia winietowania z możliwością zmiany kształtu winiety, stopnia rozmycia zdjęcia oraz zaciemnienia. Poprawie uległ również interfejs programu oraz obszary robocze, natomiast pracownia obrazów RAW doczekała się ulepszenia histogramów. Poprawiono także jakość trybu pełnoekranowego, zwiększono ogólną wydajność, dzięki czemu program uruchamia się o około 50 procent szybciej.