Neat Image Download

Prosty w użytkowaniu program usuwający wszelkiego rodzaju szumy, ziarna na fotografiach cyfrowych. Jest to częsta przypadłość niedostatecznego doświetlenia obiektu obrazu, z czym nie radzą sobie wbudowane w aparacie funkcje. Dzięki Neat Image tego typu zakłócenia można łatwo zniwelować bez utraty jakości zdjęcia.

Program umożliwia również seryjne poprawianie obrazów, co przydaje się przy dużej ich ilości. Działanie oprogramowania może zostać dostosowane do wykorzystywanego modelu aparatu za sprawą bogatego zbioru profili różnych ich typów, które można pobrać ze strony producenta.

Neat Image może działać zarówno jako niezależny program, jak i wtyczka do Adobe Photoshop, ułatwiając korzystanie z jego funkcji. Program obsługuje najpopularniejsze formaty plików (JPG, TIF, BMP) i współpracuje z grafikami w palecie kolorów RGB (24-bitów i 48-bitów) oraz skali szarości (8-bitów i 16-bitów).

W darmowej wersji Neat Image ograniczono kilka opcji programu, m.in. brak możliwości zapisu w formacie TIF czy edycji obrazów 48-bitowych.