xplorer2 Download

Xplorer2 to jeden z wielu dostępnych na rynku menedżerów plików utworzonych z myślą o użytkownikach chcących bardziej zaawnsowanego narzędzia do zarządzania plikami, niż Eksplorator Windows. Program jest uznawany przez wielu użytkowników za najlepszy w swojej kategorii. Xplorer2 umożliwia wykonywanie wszystkich operacji na plikach, które normalnie wykonalibyśmy w tradycyjnym Eksploratorze. Możemy zatem tworzyć i usuwać pliki, jak również zmieniać ich nazwy.

Charakterystyczną cechą wszystkich menedżerów plików jest ich interfejs. Podobnie jak w pozostałych aplikacjach tego typu (np. Total Commander) również tutaj nie zabrakło widoku dwupanelowego. Pozwala to na szybkie przeglądanie dysku i wykonywanie operacji na plikach, jak np. przemieszczanie ich z jednego miejsca do drugiego. O ile większość programów wprowadzając widok dwóch paneli rezygnuje z widoku drzewka folderów, tak Xplorer2 daje możliwość pozostawienia tego widoku w panelu bocznym. Dzięki temu nawigacja po dysku nie różni się tak bardzo od klasycznego Eksploratora, ale jednocześnie daje dostęp do korzyści wynikających z używania interfejsu dwupanelowego.

Program wykorzystuje również wszystkie popularne wśród menedżerów plików skróty klawiszowe. Pozwala to na podróżowanie po katalogach na dysku przy użyciu samej klawiatury. Znajdziemy tu wszystkie skróty, takie jak kopiowanie (F5), przenoszenie (F6) czy też usuwanie (Delete).

Poza zmienionym interfejsem, Xplorer2 daje dostęp do zaawansowanych funkcji szukania. Szczególnie przydatna jest możliwość wyszukiwania plików (np. dokumentów tekstowych) po określonej frazie, która występuje w zawartości dokumentu (a nie jego nazwie pliku). Warto też wspomnieć o wbudowanym w program podglądzie grafik, dzięki któremu w szybki i prosty sposób możemy oglądać zdjęcia i obrazki na dysku. Cały panel z poglądem można umiejscowić w wybranym miejscu, jak również zmienić jego wielkość.

Xplorer2 można z powodzeniem wykorzystać do dzielenia plików na części, jak również do łączenia ich w jedną całość. Aplikacja pozwala też na masowe zmienianie atrybutów pliku oraz zawiera prosty edytor tekstu, dzięki czemu możemy szybko dokonywać zmian w plikach tekstowych bez potrzeby uruchamiania notatnika lub innego programu.