Just Manager Download

Just Manager to darmowy menedżer plików, którym z powodzeniem możemy zastąpić Eksploratora systemowego. Program przypomina działaniem i wyglądem klasyczne menedżery pokroju Total Commandera czy też FreeCommandera. Just Manager posiada również wbudowanego menedżera FTP oraz obsługę dysków sieciowych.

Interfejs jest wykonany estatycznie, ale wciąż mamy tutaj do czynienia z dobrze znaną nawigacją dwupanelową. Pozwala to na szybkie przenoszenie lub kopiowanie plików pomiędzy dwiema lokalizacjami bez konieczności otwierania dodatkowych okien. Operacji na plikach możemy dokonywać za pomocą skrótów klawiszowych (klawisze F1-F8), przeciągnięć myszą pomiędzy panelami czy też panelu ze skrótami do najważniejszych funkcji, który - podobnie jak chociażby w Total Commanderze - znajduje się w dolnej części okna.

Foldery i pliki mogą być wyświetlane w różny sposób, do dyspozycji oddano najpopularniejszą listę (w dwóch wariantach - ze szczegółami oraz krótszą listę) oraz widok ikon o różnych rozmiarach (nawigacja przypomina wtedy Eksploratora Windows). Pomiędzy dyskami możemy się szybko przełączać dzięki paskom zakładek z listą partycji. Użytkownik ma również możliwość przypinania własnych zakładek do najczęściej używanych lokalizacji.

Ustawienia programu sięgają bardzo głęboko i pozwalają na dostosowanie praktycznie każdej sfery aplikacji. Możemy dopasować kroje czcionek, kolory, zawartośc głównego menu, rozmiar zakładek, dodawać i edytować skróty klawiszowe, określić lokalizację po wyborze dysku oraz wiele innych funkcji. Aplikacja nie modyfikuje w żaden sposób oryginalnego Eksploratora systemowego - jest oddzielnym programem, z którego możemy korzystać na równi z Eksploratorem.