AVG Anti-Rootkit Free Download

AVG Anti-Rootkit Free jest darmowym narzędziem służącym do wykrywania i usuwania szkodliwego oprogramowania typu rootkit. Rootkity to szkodniki, które są bardzo trudne do wykrycia. Ich głównym zadaniem jest ukrywanie i maskowanie innych procesów, które w rzeczywistości są wirusami, trojanami lub innym rodzajem szkodliwego oprogramowania. Tego typu złośliwe oprogramowanie używa właśnie rootkitów w celu ukrycia swego istnienia, przez co przeciętne programy antywirusowe nie są w stanie ich wykryć i usunąć. Na szczęście dzięki AVG Anti-Rootkit Free możliwe jest wykrycie rootkita i usunięcie obrony wirusa, przez co może zostać później usunięty przez zwykły program antywirusowy.

Usuwanie rootkitów z Windowsa

AVG Anti-Rootkit Free jest łatwym w użyciu narzędziem o dość skromnym interfejsie, ograniczonym jedynie do najważniejszych funkcji. Po uruchomieniu oprogramowania pojawi się niewielkie okno, w którym użytkownik musi zaznaczyć partycje dyskowe, które mają zostać przeskanowane w poszukiwaniu rootkitów. 

Narzędzie rozpocznie proces skanowania, a po jego ukończeniu wyświetla się lista znalezionych zagrożeń. Po uzyskaniu wyników wyszukiwania wystarczy zaznaczyć na liście podejrzane elementy, po czym potwierdzić ich wykasowanie za pomocą przycisku "Remove selected items". AVG Anti-Rootkit Free usunie znalezione rootkity, co w efekcie zdemaskuje wirusy, które do tej pory mogły się ukrywać. Po użyciu programu warto skorzystać z tradycyjnego programu antywirusowego do usunięcia wszelkich pozostałości po szkodnikach w systemie.