Chociaż baza użytkowników Facebooka spadła, to platforma nadal ma miliony użytkowników, którzy korzystają z niego każdego dnia. Co więcej, Facebook wciąż wprowadza nowe funkcje mające na celu poprawę komfortu użytkowania, takie jak sugestie dotyczące postów. Domyślnie Facebook wyświetla na tablicy użytkownika określone posty, które sieć społecznościowa uważa za istotne dla użytkownika lub zgodne z jego upodobaniami.

Celem każdej sieci społecznościowej, a więc i Facebooka, jest zatrzymanie użytkowników na swojej platformie jak najdłużej. Dlatego też, gdy użytkownik przejrzał już większość postów swoich znajomych na Facebooku, sieć społecznościowa zacznie wyświetlać posty związane z jego upodobaniami, aby zapewnić mu treści, które mogą go zainteresować.

Łatwo jest rozpoznać lub odróżnić posty znajomych od polecanych postów, ponieważ będą one wyświetlać małą etykietę z tekstem: Proponowane dla Ciebie.

Chociaż sugestie postów są zwykle bardzo interesujące dla użytkowników, którym są wyświetlane, prawda jest taka, że czasami Facebook może wyświetlać sugerowane posty, które nie są istotne dla danego użytkownika lub mogą być nawet irytujące.

Na szczęście, chociaż Facebook nie pozwala na całkowite wyłączenie tej funkcji, oferuje narzędzia, które pozwalają uniknąć wyświetlania proponowanych postów od określonych stron lub użytkowników. Podobnie, jeśli uznasz sugerowany post za interesujący, możesz poprosić Facebooka o częstsze sugerowanie takich postów.

Oto jak zarządzać i unikać sugestii postów na Facebooku od określonych użytkowników lub stron.

Jak uniknąć sugestii postów na Facebooku (wersja internetowa lub aplikacja na Androida lub iPhone'a)

1. Znajdź post na Facebooku, który wyświetla tag: Proponowane dla Ciebie.

2. Następnie kliknij ikonę w kształcie trzech kropek.

3. Spowoduje to wyświetlenie menu z następującymi opcjami:

  • Pokaż więcej: Na ekranie pojawi się więcej sugerowanych postów podobnych do tego.
  • Pokaż mniej: Na tablicy pojawi się mniej sugerowanych postów takich jak ten.
  • Ukryj post: Zobaczysz mniej postów takich jak ten.
  • Wstrzymaj relacje „NAZWA STRONY/UŻYTKOWNIKA” na 30 dni: Tymczasowo przestaniesz widzieć posty.
  • Ukryj wszystko od: „NAZWA STRONY/UŻYTKOWNIKA”: Przestaniesz widzieć posty z tej strony.

Uwaga: Kroki w internetowej wersji Facebooka są dokładnie takie same, jak kroki w aplikacji mobilnej.

Jak całkowicie wyłączyć sugestie postów na iPhonie.

Chociaż Facebook nie oferuje domyślnie sposobu wyłączania sugestii postów, prawda jest taka, że jeśli korzystasz z przeglądarki Google Chrome na swoim komputerze, możesz usunąć wszystkie sugestie dla siebie ze swojej tablicy na Facebooku.

1. Otwórz przeglądarkę internetową Chrome.

2. Przejdź do oficjalnego sklepu internetowego Chrome, aby pobrać i zainstalować następujące bezpłatne rozszerzenie: https://chrome.google.com/webstore/detail/qcleanremove-facebook-ads/fdhhejjkjfjkchkimomgfegnpapndjne

3. Po zainstalowaniu i włączeniu rozszerzenia będziesz mógł zalogować się na swoje konto na Facebooku.

4. Teraz gdy znajdziesz się na tablicy swojego konta na Facebooku, nie zobaczysz żadnych sugerowanych postów. Co więcej, reklamy na Facebooku również zostaną usunięte.