Dia Download

Dia to bezpłatne narzędzie, za pomocą którego można tworzyć różnego rodzaju prezentacje biurowe, oparte na diagramach, wykresach czy schematach blokowych. Jest świetną alternatywą dla płatnego programu, jakim jest Microsoft Visio. Jeśli do tej pory korzystałeś z Visio, ale szukasz czegoś darmowego, to Dia powinna spełnić twoje oczekiwania.

W programie znajdziemy standardowe elementy, które można umieścić w naszej prezentacji graficznej, czyli wszelkiego rodzaju boksy, strzałki, wykresy, linie czy elipsy, za pomocą których możliwe jest tworzenie zaawansowanego wykresu na potrzeby np. spotkania biznesowego. Program może się okazać także przydatny dla osób związanych zawodowo z montażem i naprawą instalacji elektrycznych - za pomocą Dia możemy np. wyrysować schemat obwodu elektrycznego lub zaprojektować instalację elektryczną. Możliwości programu ograniczone są tylko przez wyobraźnie użytkownika.

Do dyspozycji użytkownika oddano sporo narzędzi, które umożliwiają tworzenie diagramów i poddiagramów, a także funkcję warstw, która pozwala rozszerzyć diagram w trójwymiarze. To przydatne w projektowaniu wielowarstwowym np. rozkładu budynku - jedna warstwa może dotyczyć rozkładu pomieszczeń biurowym, inna z kolei może zawierać informacje o tym, jak piętra są połączone hydrauliką bądź windami. Dia może zatem posłużyć do projektowania profesjonalnych projektów technicznych, jak również do prostych prezentacji biurowych na potrzeby spotkań organizacyjnych.