Visual Studio Emulator for Android Download

Visual Studio Emulator for Android to darmowe narzędzie od Microsoftu, które umożliwia uruchomienie Androida w okienku i instalowanie dowolnych aplikacji oraz gier. Emulator do działania wymaga przynajmniej Windowsa 8, a także procesora z obsługą Hyper-V (usługa wirtualizacji w Windowsie 8). Użytkownik może wybrać rozmiar ekranu emulowanego Androida, a także określić, na jakiej wersji systemu emulator ma działać (KitKat, Lollipop etc.). 

Konfiguracja jest prosta i intuicyjna. Po uruchomieniu i zainstalowaniu programu, Visual Studio Emulator for Android wyświetli okno z listą dostępnych profili. Każdy profil pozwala użytkownikowi posiadać oddzielne wersje Androida, bazowane na innych rozmiarach ekranu. Aby pobrać wybrany profil (np. 10-calowy tablet z Androidem KitKat), wystarczy go zaznaczyć na liście i skorzystać z ikony ze strzałką pobierania. Po pobraniu w tym samym miejscu pojawi się ikona uruchomienia systemu - wyświetli się on w okienku ze skórką telefonu lub tabletu.

Visual Studio Emulator for Android nie posiada zainstalowanego Sklepu Play, ale nie stanowi to problemu - emulator umie instalować aplikacje z plików APK. Wystarczy przeciągnąć taki plik do okna emulatora, a następnie upuścić - aplikacja zostanie od razu zainstalowana i będzie można ją uruchomić.