Dual Monitor Taskbar Download

Dual Monitor Taskbar to darmowe narzędzie, za pomocą którego możemy wyświetlić drugi pasek zadań na drugim monitorze w Windows 7. Aplikacja jest w pełni bezpłatna i pozwala dostosować wygląd paska zadań, a także to, co ma być na nim wyświetlane. Jest świetną alternatywą dla płatnych programów o podobnych funkcjach np. DisplayFusion.

Dual Monitor Taskbar jest prosty w użyciu - wystarczy go zainstalować i uruchomić, a pasek zadań od razu wyświetli się na drugim czy trzecim monitorze. Autor postarał się, aby pasek był jak najwierniej odwzorowany. Domyślnie na pasku wyświetlone są tylko te aplikacje, które znajdują się na danym ekranie. Można jednak dostosować to, co ma być na pasku wyświetlane za pomocą ustawień. W ustawieniach programu użytkownik znajdzie funkcje pozwalające dostosować wygląd paska zadań (pokazywanie etykiet, rozmiar ikon, wygląd czcionki), jak również to, co ma być na nim wyświetlane (opcje wyświetlania zasobnika systemowego, powiadomień czy zegara). 

Użytkownicy, którzy chcą wyświetlać na wszystkich paskach zadań dokładnie to samo mogą włączyć funkcję klonowania - Mirror Mode. Wtedy program na pasku wyświetli nie tylko te aplikacje, które znajdują się w obrębie danego ekranu, ale także wszystkie inne, które są aktualnie uruchomione w systemie. Warto także wspomnieć o funkcji menedżera okien - za jego pomocą można utworzyć reguły, które pozwalają kontrolować, na którym monitorze ma się domyślnie wyświetlać wybrana aplikacja.