Mobizen Download

Mobizen to narzędzie, dzięki któremu w połączeniu z aplikacją na Androida możemy sterować swoim smartfonem z poziomu komputera za pomocą myszki i klawiatury. Po podłączeniu kablem USB i zalogowaniu się na darmowe konto Mobizen, użytkownikowi na ekranie wyświetli się okno z podglądem ekranu Androida. Przy użyciu myszki możliwe jest bardzo płynne i wydajne korzystanie z telefonu - można uruchamiać aplikacje, przeglądać Internet czy też odpisywać na SMS'y. Całość jest w pełni zintegrowana z peryferiami PC, więc możemy korzystać z rolki myszy do przesuwania ekranów, a także w polach tekstowych wpisywać tekst za pomocą klawiatury w komputerze.

Dzięki całkowitemu wglądowi w swój telefon możliwe jest pełne korzystanie z telefonu bez potrzeby sięgania po urządzenie. Wszystko, co dzieje się na ekranie smartfona jest błyskawicznie przesyłane do okienka programu Mobizen. Możliwe jest nagrywanie filmów z Androida, a także robienie zrzutów ekranowych. Do dyspozycji jest także przeglądarka plików, która umóżliwia kopiowanie plików między Androidem i PC metodą "Kopiuj / Wklej".

Mobizen do działania wymaga aplikacji Mobizen na Androida, w której należ założyć darmowe konto do logowania na swoje urządzenie. Usługa Mobizen pozwala także łączyć się z telefonem przez stronę internetową i połączenie Wi-Fi, gdzie znajdziemy inne przydatne funkcje, takie jak oglądanie zdjęć i filmów z telefonu na ekranie monitora, słuchanie muzyki z telefonu w komputerze, a także przeglądarkę plików. Do połączenia się kablem USB należy włączyć debugowanie USB.

Szczegóły na temat aplikacji Mobizen opisaliśmy w naszym poradniku, jak obsługiwać swojego Androida na ekranie komputera.