Android Reverse Tethering Download

Android Reverse Tethering, czyli odwrotny tethering, to aplikacja, za pomocą której możemy udostępnić swoje połączenie z Internetem na komputerze do Androida za pomocą samego kabla USB. Pozwala to w prosty sposób przekazać połączenie internetowe w przypadku niemożności nawiązania połączenia z poziomu smartfona lub tabletu. Aplikacja wymaga roota.

Obsługa programu jest bardzo prosta. Po podłączeniu smartfona i uruchomieniu Android Reverse Tethering należy wybrać swoje urządzenie, a także serwery DNS, z których korzysta nasze połączenie z Internetem. Po wybraniu połączenia i urządzenia możemy rozpocząć udostępnianie internetu. W tym celu klikamy przycisk “Connect”. Aplikacja rozpocznie instalacje potrzebnych materiałów na naszym urządzeniu z Androidem i po chwili rozpocznie się udostępnianie łącza.

Może być konieczne udzielenie aplikacji odpowiednich uprawnień roota. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to aplikacja Superuser wyświetli odpowiedni komunikat, w którym musimy się zgodzić na udzielenie uprawnień. W smartfonie zostanie zainstalowana aplikacja o nazwie “USB Tunnel”. 

Poradnik korzystania z programu znajdziecie w naszym artykule o udostępnianiu łącza internetowego między Androidem i PC, jak również w oficjalnym wątku na forum XDA dla Android Reverse Tethering.