ScreenTabs Download

ScreenTabs to darmowa aplikacja, za pomocą której użytkownik może dodać do systemu Windows funkcję wirtualnych pulpitów. Wirtualne pulpity to dodatkowe pulpity, na których możemy umieścić osobne, niezależne zestawy ikon. Jest to przydatne, gdy użytkownik pracuje z dużą ilością otwartych okien, które momentami nie mieszczą się na jednym ekranie - możemy wtedy je umieścić na wirtualnych pulpitach, a następnie przełączać się między nimi na żądanie.

Obsługa ScreenTabs jest przyjemna, a to dzięki przyjaznemu systemowi przełączania się między wirtualnymi pulpitami. Wszystko jest dokonywane za pomocą przeźroczystego paska kart, który znajduje się po lewej stronie ekranu. Każda karta reprezentuje osobny pulpit (w darmowej wersji możemy mieć maksymalnie trzy pulpity), a przełączanie się między nimi jest tak samo proste, jak przełączanie między zakładkami w przeglądarce.

Domyślnie wszystkie aplikacje i okna otwierają się domyślnie na jednym pulpicie, jednak przeniesienie ich do innej przestrzeni nie jest trudne. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na przeźroczystym pasku kart ScreenTabs. Spowoduje to wysunięcie panelu, w którym znajdziemy listę uruchomionych okien i aplikacji w ramach danego pulpitu. Teraz wystarczy tylko chwycić je lewym przyciskiem myszy, a następnie przenieść do innego pulpitu metodą "przeciągnij i upuść".