Emsisoft Emergency Kit Download

Emsisoft Emergency Kit to darmowy pakiet narzędzi, którego głównym zadaniem jest wyszukiwanie, identyfikowanie i bezpowrotne usuwanie różnego rodzaju szkodliwego dla komputera oprogramowania. W skład pakietu Emsisoft Emergency Kit wchodzi kilka niezależnych programów. Jednym z nich jest Emergency Kit Scanner, który zajmuje się walką z końmi trojańskimi, dialerami, robakami i komponentami reklamowymi adware oraz szpiegującymi spyware.

Codzienne korzystanie z sieci Internet wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami – wirusy, konie trojańskie, złośliwe oprogramowanie i komponenty spyware, adware etc. Niekiedy nawet skuteczny antywirus potrafi przepuścić przez sito zabezpieczeń niebezpieczny dla komputera składnik. Za pomocą programu Emsisoft Emergency Kit możemy go znaleźć i zlikwidować. Użytkownik może wybrać cztery tryby skanowania: inteligentny, szybki, dokładny i ustawiony przez użytkownika. Jeśli program wykryje szkodliwe oprogramowanie, może je wykasować lub przenieść do bezpiecznej kwarantanny. Oprócz tego program wyświetla szczegółowe informacje na temat zagrożenia.

Kolejnym programem jest Commandline Scanner, który ma takie same właściwości jak Emergency Kit Scanner, ale pracuje z poziomu linii poleceń, dzięki czemu można z niego korzystać w przypadku cięższych infekcji i uruchamiania systemu w trybie awaryjnym. Ponadto w programie Emsisoft Emergency Kit znajdziemy takie dodatki jak HiJackFree i BlitzBlank. W tym przypadku możemy dokonać szczegółowej analizy systemu oraz manualnie wykrywać i usuwać komponenty malware. Oprogramowanie to pozwala również zarządzań programami, które uruchamiają się razem z systemem, dzięki czemu możemy wyłączyć niepotrzebne składniki i tym samym znacząco przyspieszyć system. Co ciekawe, pakiet Emsisoft Emergency Kit więc możemy go przechowywać na pamięci przenośnej i uruchamiać tylko w razie potrzeby.