Groovedown Download

Groovedown to darmowy program, za pomocą którego możemy pobierać piosenki bezpośrednio z serwisu Grooveshark. Aplikacja charakteryzuje się prostym interfejsem, a obsługa nie sprawi problemów nawet początkującym użytkownikom. Groovedown posiada wbudowaną wyszukiwarkę i cały proces pobierania piosenek dokonywany jest bezpośrednio z okna aplikacji - nie musimy się logować na konto w Groovesharku ani uruchamiać usugi w tle.

Interfejs programu podzielono na kilka zakładek, takich jak Search, Download, History czy Settings. Zakładka Search umożliwia na wyszukiwanie utworów do pobrania. Piosenki możemy wyszukiwać po nazwach utworów, artystów czy albumów. W przypadku wyszukiwania po albumach możemy łatwo i wygodnie przeglądać listy piosenek wchodzących w skład danej płyty i pobrać tylko wybrane utwory. Ściąganie piosenek jest łatwe - wystarczy, że klikniemy w zielony przycisk “+” obok wybranej pozycji, a program automatycznie rozpocznie pobieranie wybranego utworu.

W zakładce “Download” znajdziemy listę aktualnie pobieranych utworów. Możemy z tego miejsca zarządzać ściąganymi piosenkami, a także podejrzeć ścieżkę, do której utwory są zapisywane. Z kolei zakładka “History” umożliwia przejrzenie listy wcześniej pobieranych utworów. Ustawienia programu nie są rozbudowane i pozwalają na dostosowanie najbardziej podstawowych opcji związanych z pobieraniem plików - użytkownik może dostosować domyślny folder, do którego pobierane będą pliki, a także wybrać schemat nazewnictwa plików z piosenkami.

Uwaga! Pobrane w ten sposób piosenki należy usunąć w przeciągu 24h jeżeli nie posiadamy ich oryginalnych odpowiedników np. w formie płyty Audio. Pobrane piosenki za pomocą Groovedown nie są legalne.