FlashGet Download

FlashGet to prosty w obsłudze menedżer pobierania plików dla systemu Windows. Dawniej był dostępny w wersji płatnej lub darmowej z reklamami. Obecnie jest całkowicie darmowy dla użytkowników prywatnych (niewykorzystujących go do działalności gospodarczej).

Program integruje się z praktycznie wszystkimi popularnymi przeglądarkami internetowymi, takimi jak Chrome, Internet Explorer, Opera czy Firefox. Oznacza to, że kliknięcie linku pobierania podczas przeglądania zasobów internetu automatycznie uruchamia FlashGeta.

Jego największą zaletą jest możliwość jednoczesnego pobierania wielu fragmentów pliku. Aplikacja automatycznie dzieli paczkę danych i zaczyna ściągać plik w kilku miejscach jednocześnie (jeśli serwer na to pozwala). Dzięki temu przy szybkim łączu można skrócić okres downloadu nawet kilkakrotnie.

FlashGet pozwala także na pobieranie jednego pliku z kilku różnych źródeł, tworzenie kolejek pobierania (dzięki temu użytkownik może stworzyć listę nawet kilkudziesięciu plików, a następnie zająć się czymś innym - FlashGet poinformuje o zakończeniu downloadu).

Oprócz standardowych protokołów HTTP i FTP program wspiera takie standardy webowe jak HTTPS (pobieranie plików z witryn szyfrowanych), RTSP (wykorzystywany podczas strumieniowego odtwarzania multimediów), BitTorrent czy eDonkey. Może sam wyłączyć komputer po zakończeniu pracy.

Dawniej FlashGet nie cieszył się najlepszą opinią. Program był dziurawy i umożliwiał instalację na komputerze złośliwego oprogramowania. Te problemy na szczęście udało się już rozwiązać. Aktualna wersja aplikacji oznaczona jest numerem 3.7.