MoviePile Download

MoviePile to darmowa aplikacja, która łączy w sobie cechy takich programów, jak iTunes, VLC czy iMovie. Pozwala na katalogowanie bazy filmowej, a także odtwarzanie, organizowanie, tagowanie i udostępnianie filmów.

Jedną z głównych cech, które wyróżniają program na tle innych aplikacji do tworzenia biblioteki filmowej, jest funkcja znaczników tagów. Pozwalają one oznaczać w wybranych filmcach dowolne fragmenty (np. ulubione sceny) i zapisywać na liście odtwarzania, eksportować do innych formatów, czy nawet tworzyć na ich podstawie animowane gify. Wszystkie zaznaczone sceny są zapamiętywane w bazie programu i wyświetlane, a użytkownik może w dowolnej chwili odtwarzać swoje ulubione momenty z filmów w prosty i przejrzysty sposób.

Interfejs programu jest elegancki i przejrzysty - z lewej strony znajdziemy menu boczne z folderami, listami odtwarzania oraz ostatnio odtwarzanymi filmami. MoviePile umożliwia zaimportowanie całej bazy filmowej i odtwarzanie ulubionych materiałów wideo w jednym miejscu. Użytkownicy mogą tworzyć playlisty (zwykłe i inteligentne, bazujące na filtrach autouzupełniających), a także odtwarzać filmy bez potrzeby instalowania dodatkowych odtwarzaczy.

Opcja dodawania znaczników (tagmarks) jest niesamowicie przydatna i prosta w obsłudze. Wystarczy podczas oglądania filmu kliknąć w opcję “New tagmark”, a następnie zaznaczyć początek i koniec ulubionej sceny, po czym kliknąć w przycisk “Save tagmark”. W ten sposób oznaczone sceny możemy przyporządkować do dowolnej kategorii i przeglądać w dowolnej chwili.