Zumi Download

Zumi to przede wszystkim aplikacja mapowa pomagająca w znajdowaniu określonych rodzajów miejsc. Nie wymaga rejestracji czy logowania. Wystarczy przejść na jej stronę główną, wybrać miasto i wpisać typ obiektu (np. restauracje, kina, muzea itp.).

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby podać w wyszukiwarce standardową frazę składającą się z nazwy ulicy oraz numeru domu. Strona startowa Zumi wyświetla ponadto informacje pogodowe dla wybranej lokalizacji oraz oferty handlowe.

Reklamy znajdują się także niestety na widoku mapy, nieco ją zasłaniając. Tu także są skrócone informacje pogodowe oraz link do ciekawych firm w okolicy. Zumi oferuje trzy warstwy wizualne - plan, satelitę i hybdrydę. Zdjęcia satelitarne są dokładne, ale niestety mało aktualne.

Jeśli chcemy wyznaczyć jakąś trasę klikamy przycisk w prawym górnym rogu interfejsu. Zostaniemy przeniesieni do starej wersji Zumi, gdzie znajdziemy mapę całego kraju oraz pasek boczny dający możliwość wpisania lokalizacji początkowej i końcowej.

Zumi oferuje także rozkłady jazdy komunikacji miejskiej dla ok. 10 największych miast i aglomeracji w Polsce. Zakres funkcji jest podobny jak w znanym serwisie Jakdojade.