Targeo Download

Targeo to polska odpowiedź na Mapy Google. Serwis ma nieco mało nowoczesny interfejs, ale mimo to jest przyjazny w obsłudze. Na stronie głównej znajdziemy trzy pola. W pierwsze możemy wpisać nazwę miasta oraz adres, w drugim pozycję GPS (długość i szerokość geograficzną), w trzecim wyznaczamy trasę.

Mapy Targeo są dość dokładne, a wyszukiwanie nawet mniej popularnych adresów (np. na ulicach jednokierunkowych czy szutrowych) nie nastręcza problemów. Niestety nie wszędzie jeszcze jest dostępny widok satelitarny. Musimy więc często zadowolić się wyłącznie zwykłą mapą.

Na lewo od mapy mamy pasek zoomu oraz mapę miniaturkę ułatwiającą poruszanie się po większym terenie. Po prawej jest z kolei pasek boczny z ostatnio wyszukiwanymi adresami oraz zakładkami umożliwiającymi włączanie innych warstw informacyjnych.

Wśród nich mamy moduły pokazujące dane o natężeniu ruchu na drogach, ciekawych miejscach, rozkładach jazdy dla przystanków komunikacji miejskiej, teatrach, kinach czy klubach. Możemy także włączyć warstwę o nazwie Zdjęcia, aby zobaczyć na mapie miniaturki fotografii z wybranych lokalizacji.