Jakdojade Download

JakDojade.pl to prosty w obsłudze i bardzo udany serwis, który pomaga w zaplanowaniu podróży autobusem miejskim, tramwajem czy metrem. Oferuje informacje z 16 największych miast i aglomeracji w kraju. Wśród nich mamy Warszawę, Kraków, Wrocław, Poznań, Katowice, Trójmiasto czy Szczecin.

Korzystanie z usługi zaczynamy właśnie od wyboru miasta. Załaduje się główne okno z planem centrum. Do tego dochodzi pasek boczny po lewej stronie, w którym wyświetlane są informacje o połączeniach. Dodatkowe zakładki pozwalają na prezentowanie trasy i rozkładu konkretnej linii oraz zalogowanie się.

Najwygodniej szukać dojazdów za pomocą paska narzędziowego przy górnym brzegu ekranu. Mamy tutaj pola "z" oraz "do". Możemy wpisać nazwę przystanku lub - jeśli jej nie znamy - dokładne adresy (ulice wraz z numerami). JakDojade.pl automatycznie znajdzie najbliższe tym punktom przystanki.

Pasek narzędziowy umożliwia także zmianę daty i godziny odjazdu (domyślnie ustawione są wartości bieżące). Przydatne jest również pole Przyjazd - zaznaczamy go, gdy chcemy być gdzieś na konkretną godzinę, a nie wiemy, ile dokładnie zajmie nam podróż.

JakDojade.pl zawiera dokładne, aktualne dane na temat rozkładów jazdy oraz przebiegu linii. Są one na bieżąco aktualizowane. Możemy wyszukiwać połączenia wygodne (jak najmniej przesiadek i odcinków pieszych), optymalne lub szybkie (z nietypowymi przesiadkami i dłuższymi trasami pieszymi omijającymi korki).

Opisywana aplikacja przydaje się zarówno podczas poruszania się po własnym mieście (jeśli nasza linia jeździ rzadko, musimy się przesiąść lub jechać w mniej znany obszar), jak i w trakcie wszelkich wycieczek czy wyjazdów do innych największych ośrodków w Polsce.