Bing Maps Download

Bing Maps to działająca od 2010 r. usługa będąca częścią wyszukiwarki Bing. Za rozwój tego produktu odpowiada firma Microsoft. Interfejs aplikacji jest podobny do tego oferowanego przez Mapy Google. Mamy tu główne okno z planem miasta, kraju czy innego obszaru, pasek boczny z dodatkowymi informacjami i wyszukiwarkę.

Ta ostatnia działa całkiem dobrze. Bing Maps nie oferuje całkowicie spolszczonego interfejsu. Mimo to frazy możemy wpisywać w języku polskim, a usługa automatycznie je rozpoznaje. Nieco gorzej jest z jakością zdjęć satelitarnych - są one dużo mniej wyraźnie niż w odpowiedniku firmy Google.

Bing Maps dostarcza informacji o natężeniu ruchu ulicznego oraz potrafi pokazywać zdjęcia ulic w trybie Streetside (odpowiednik Street View w Mapach Google). Niestety obszarów, na których te dane są dostępne jest znacznie mniej niż w aplikacji firmy z Mountain View.

Dodatkowe przyciski na pasku narzędziowym poniżej wyszukiwarki umożliwiają wyznaczanie tras, zapisywanie ciekawych lokalizacji oraz instalowanie aplikacji zwiększających funkcjonalność Bing Maps. Ta pierwsza funkcja działa szczególnie dobrze, uwzględniając ważne remonty i objazdy.