Jest wielu użytkowników, którzy używają Google Maps jako aplikacji do nawigacji, jednak w przypadku posiadaczy iPhone'a domyślną domyślną aplikacją są Mapy. Aplikacja Mapy  na iPhone'ach jest prawdopodobnie najlepszą aplikacją nawigacyjną dla właścicieli urządzeń Apple, ponieważ dzięki doskonałej integracji z systemem operacyjnym iOS oferuje nieskończone możliwości, a także precyzyjne i optymalne działanie, takie jak możliwość udostępnienia czasu przybycia do konkretnej lokalizacji.

Powiązane: Mapy Google: jak zmienić ikonę nawigacji na samochód.

Aplikacja iPhone Maps, podobnie jak wiele innych aplikacji, umożliwia sprawdzenie szacowanego czasu przejazdu z jednego punktu do drugiego. Bardzo łatwo to sprawdzić, po prostu wskazując punkt startowy (zwykle aktualną lokalizację) i punkt docelowy.

Dzięki aplikacji iOS Maps możesz pójść dalej, na przykład udostępnić innym użytkownikom szacowany czas przybycia na miejsce wskazane w tej aplikacji. Nie byłoby to nic nowego, gdyby nie fakt, że iPhone Maps umożliwia udostępnianie czasu przybycia do punktu docelowego bez konieczności udostępniania aktualnej lokalizacji.

Ogólnie rzecz biorąc, inne aplikacje nawigacyjne umożliwiają udostępnianie przybliżonego czasu przybycia do określonego miejsca, jednak informacje te są dołączane do naszej aktualnej lokalizacji w czasie rzeczywistym. W tym miejscu pojawia się różnica między większością aplikacji nawigacyjnych a domyślną aplikacją Map iPhone'a, ponieważ umożliwia ona udostępnianie szacowanego czasu przybycia bez konieczności korzystania z opcji Udostępnij lokalizację.

Ta funkcja jest idealna, gdy znajdziemy się w sytuacji, w której musimy poinformować o godzinie o której dotrzemy na miejsce. Na przykład może być bardzo przydatna jako kontrola rodzicielska, ponieważ moglibyśmy zapytać nasze dzieci, ile czasu zajmie im powrót do domu ze szkoły i mieć pewność, że informacje, które nam przekazują, są wiarygodne.

Jeśli chcesz udostępnić czas przybycia w określone miejsce za pośrednictwem aplikacji iPhone Maps bez konieczności ujawniania swojej aktualnej lokalizacji, zapoznaj się z poniższą instrukcją.

Jak udostępniać czas przybycia do określonego miejsca z iPhone Maps.

1. W telefonie iPhone otwórz domyślną aplikację: Mapy

2. Wyszukaj miejsce, do którego chcesz się udać.

3. Po zlokalizowaniu w wynikach wyszukiwania miejsca, do którego chcesz dotrzeć, kliknij przycisk: Trasa.

4. Kolejnym krokiem będzie wybranie środka transportu i wersji trasy, następnie kliknij START.

5. Teraz na dole ekranu zobaczysz opcje: Wyślij U celu

6. Po kliknięciu tej opcji będziesz mógł wybrać kontakt, z którym chcesz podzielić się szacowanym czasem przybycia.