360 Internet Security Download

360 Internet Security 2013 jest darmowym zestawem narzędzi zabezpieczających komputer przed trojanami, wirusami, robakami oraz wszelkiego rodzaju szkodliwym oprogramowaniem. Zapewnia kompleksową ochronę podczas dokonywania płatności online, robienia zakupów w internecie czy korzystania z systemów bankowości internetowej. Aplikacja korzysta z kilku silników antywirusowych, dzięki czemu skanowanie odbywa się na wielu płaszczyznach i jest dokładniejsze, niż w przypadku klasycznego antywirusa. Program używa autorskiego silnika działającego w oparciu o chmurę 360 Cloud Engine, a także silników QVM II oraz BitDefender AV Engine.

360 Internet Security 2013 oferuje ochronę systemu w czasie rzeczywistym. Program monitoruje procesy systemowe, rejestr, sieć, a także chroni nasze pliki i sterowniki, co pozwala na zaalarmowanie użytkownika, gdy w systemie pojawi się zagrożenie próbujące dostać się do najważniejszych plików i procesów systemowych. Poza ochroną plików na bieżąco, pakiet pozwala na ochronę komputera przed szkodnikami rozprzestrzeniającymi się przez dyski USB (dyski zewnętrzne, pamięci flash, pendrive’y etc.). Ochrona obejmuje także działania w Internecie - program posiada wtyczki do przeglądarek, które filtrują adresy URL, a także monitorują pobierane z sieci pliki. Pozwala to na bezpieczne pobieranie i uruchamianie plików z sieci.

Pakiet od firmy 360 Safe pozwala także na klasyczne skanowanie komputera. To możemy rozpocząć w trzech trybach - Quick Scan (szybkie skanowanie procesów, aplikacji i plików na komputerze), Full Sacn (pełne skanowanie komputera), a także Custom Scan, który pozwala wybrać użytkownikowi, które sfery systemu mają zostać przeskanowane. Skanowanie odbywa się w kilku krokach, w których system sprawdzany jest zarówno pod kątem szkodliwych plików, jak również pod kątem podejrzanych procesów lub nieprawidłowości w pamięci.