ESET Smart Security Download

Jeszcze kilka lat temu brak programu antywirusowego na dysku komputera nikogo nie dziwił, ale dziś, w dobie wszędobylskich wirusów, internetowych oszustów i złośliwego oprogramowania, brak zainstalowanego antywirusa jest objawem braku odpowiedzialności i wyobraźni. Jeśli chcemy, aby nasze dane, ważne dla nas pliki i dokumenty pozostały bezpieczne, program antywirusowy jest najważniejszym elementem oprogramowania. Z pewnością godny uwagi jest pakiet ESET Smart Security.

ESET Smart Security to pakiet bezpieczeństwa firmy ESET, który w swoim składzie ma między innymi bardzo popularny i chwalony program antywirusowy ESET NOD 32. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika oddano zaporę firewall oraz skuteczny filtr antyspamowy. Cały pakiet tworzy bardzo skuteczne, kompletne oprogramowanie, z którym każdy komputer będzie w pełni bezpieczny i odporny na ataki z Internetu. Oczywiście najważniejszym elementem pakietu jest ESET NOD32.

ESET NOD32 cechuje się bardzo wysoką skutecznością wykrywania wirusów. Główną tego zasługą jest zaawansowana technologia heurystyczna, która umożliwia wykrywanie nowych, jeszcze niesklasyfikowanych potencjalnie niebezpiecznych wirusów. Oczywiście jak inne programy tego typu, tak samo ESET NOD32 oferuje funkcję automatycznej aktualizacji bazy sygnatur wirusów przez Internet. Program ten cechuje się także szybkością działania oraz niewielkim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe – to bardzo ważne szczególnie w przypadku słabszych i starszych komputerów.

W najnowszej odsłonie programu mamy do czynienia z innowacyjnym systemem oceny reputacji plików w chmurze. System ten nosi nazwę ESET Live Grid i pozwala znacząco skrócić czas niezbędny do przeskanowania całego systemu w poszukiwaniu wirusów. Bardzo przydatną nowością, szczególnie dla osób, które często i intensywnie korzystają z portalu społecznościowego Facebook jest dodatkowe narzędzie ESET Social Media Scanner. Moduł ten instaluje się jako odrębna aplikacja na profilu serwisu społecznościowego Facebook, zaś głównym zadaniem jest wykrywanie linków do szkodliwych lokalizacji, które coraz częściej pojawiają się we wpisach.

Warto również wspomnieć o technologii ThreatSense, która została rozwinięta o komponenty sztucznej inteligencji. Dzięki takim modyfikacjom skuteczność wykrywania zagrożeń została znacznie ulepszona. W najnowszej wersji pakietu ESET Smart Security zastosowano dodatek ESET Anti-Theft, czyli tak zwany antyzłodziej. A co to takiego? Otóż dodatek ten przyda się szczególnie posiadaczom komputerów mobilnych – pomaga on znaleźć skradziony komputer. Od momentu zgłoszenia kradzieży na stronie ESET komputer będzie śledzony – wystarczy że przynajmniej raz połączy się z Internetem. Poprawiono również system ochrony rodzicielskiej, dzięki czemu rodzic może dokładniej filtrować strony, do których będzie miało dostęp jego dziecko.

Należy pamiętać, że po zainstalowaniu pakietu ESET Smart Security należy jak najszybciej przeprowadzić aktualizację bazy danych sygnatur wirusów.