WeVideo Download

WeVideo to bodaj najbardziej rozbudowane narzędzie webowe umożliwiające edycję plików wideo bezpośrednio w oknie przeglądarki. Klipy da się uploadować z twardego dysku lub nagrywać je za pomocą kamerki. W zależności od stopnia zaawansowania program oferuje trzy tryby - Storyboard, Timeline i Advanced.

Ten pierwszy jest skierowany do początkujących użytkowników, ten drugi ma nieco więcej opcji. Ostatni oferuje największą liczbę funkcji, ale i najtrudniejszy do opanowania interfejs. Niezależnie od wariantu WeVideo umożliwia również dodawanie do klipów zdjęć oraz ścieżek dźwiękowych.

Użytkownik ma do wyboru kilkadziesiąt tapet, które mogą służyć jako tło np. podczas odtwarzania muzyki czy krótkiej przerwy we właściwej transmisji. Do tego dochodzą tzw. tematy, czyli gotowe szablony klipów nawiązujące do określonych nurtów w kinie czy muzyce (noir, punk rock, 1960).

WeVideo czyni publikację gotowych filmów bardzo łatwą. Wystarczy kliknąć przycisk Publish, wybrać rozdzielczość (HD jest dostępne za niewielką opłatą) oraz miejsce docelowe (serwery WeVideo, YouTube, Vimeo, Dropbox, Google Drive). Możliwe jest również pobranie klipu bezpośrednio na dysk twardy.