Sony Vegas Movie Studio Platinum Download

Sony Vegas Movie Studio Platinum to zaawansowany, potężny program, jednocześnie skierowany do amatorskich i półprofesjonalnych produkcji wideo. Można więc korzystać z niego zarówno w domu jak i do kręcenia bardziej profesjonalnych produkcji filmowych. Jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Program charakteryzuje się prostym, przejrzystym interfejsem umożliwiającym pracę na wirtualnej taśmie filmowej z podglądem ścieżki dźwiękowej i muzyki dodanej do naszego materiału wideo. Od wersji 13 Movie Studio Platinum oferuje dwa tryby edycji wideo - prosty i zaawansowany. Zgodnie z nazwami różnią się one dostępem do funkcji z poziomu edytora filmów.

Ponadto program dostosowano do Windows 10 i nowszych wydań systemu Microsoftu, co m.in. pozwala na korzystanie z Movie Studio na komputerach z ekranem dotykowym. Przejdźmy jednak do najważniejszych funkcji tego ciekawego programu do nieliniowej edycji filmów i nagrań wideo.

Program obsługuje większość formatów wideo, pozwala na zgrywanie materiałów z kamer, smartfonów, DVD czy Blu-Ray, w najlepszej jakości. Oprócz standardowego edytora wirtualnej taśmy filmowej mamy również edytor ścieżki audio i muzyki - z wszystkimi funkcjami takimi jak przycinanie, łączenie, kopiowanie ścieżek. Zarówno obraz jak i dźwięk mogą być stabilizowane i poprawiane, a także odszumiane. W przypadku wideo ciekawym rozwiązaniem jest np. funkcja Color Match, która pozwala na wprowadzenie jednolitych kolorów i oświetlenia dla różnych klipów wideo.

Interesującym i przydatnym narzędziem są też tzw. szybkie narzędzia produkcji, które pozwalają na dostęp do inteligentnych rozwiązań znacznie skracający czas pracy. To chociażby automatyczne przejścia między klipami czy automatyczne łączenie wybranych elementów. Program pozwala na szybką korekcję kolorów i balansu bieli - zarówno w pojedynczych klipach jak i całym materiale wideo, nad którym pracujemy.

Należy też wspomnieć o bogatej bibliotece efektów i filtrów, jakie możemy nakładać na filmy. Dostępne są narzędzia do szybkiego i wygodnego tworzenia pokazu slajdów, dodawania przejść między klipami wideo czy napisów - zarówno w 3D jak i klasycznych. Wszystkie materiały mogą być w prosty sposób eksportowane i publikowane na popularnych platformach wideo takich jak chociażby YouTube, Vimeo czy DailyMotion.