Free Video to MP3 Converter Download

Free Video to MP3 Converter to darmowy program, przy pomocy którego wytniemy sam dźwięk z filmu lub teledysku i zapiszemy go do jednego z wybranych formatów muzycznych. Dzięki temu możemy konwertować np. teledyski lub materiały wideo zawierające piosenki do popularnych formatów audio, a następnie odtwarzać je w programach do odtwarzania muzyki, takich jak iTunes, Winamp bądź foobar2000. Wspierane przez program formaty wyjściowe to MP3, M4A, M4R, AAC, WAV, WMA, OGG, FLAC oraz APE.

Free Video to MP3 Converter posiada nowoczesny, prosty w obsłudze interfejs. Wszystkie funkcje dostępne są z głównego okna programu, użytkownik nie musi zagłębiać się w skomplikowaną konfigurację. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja automatycznie sprawdzi, czy w systemie znajdują się wszystkie komponenty potrzebne do prawidłowego działania programu. Jeżeli czegoś brakuje (np. kodeków) to odpowiedni komunikat nas o tym poinformuje wraz z linkiem do ściągnięcia potrzebnych rzeczy.

Proces przerabiania pliku filmowego do formatu dźwiękowego ogranicza się do dodania na listę plików wideo i ewentualnego dostosowania kilku preferencji. Możemy dodać jeden film lub ustawić w kolejce kilka plików. Kolejnym krokiem jest ustawienie nazwy pliku (można ją zmienić lub zostawić oryginalną) oraz wybranie folderu, do którego przekonwertowany plik zostanie zapisany. Free Video to MP3 Converter umożliwia także tagowanie piosenek. Użytkownik może ustawić wykonawcę, album, tytuł, gatunek muzyczny jak również wybrać plik z okładką albumu. Ostatnim krokiem jest ustawienie formatu wyjściowego i jakości dźwięku. Do każdego wybranego formatu dostępnych jest kilka opcji jakościowych. Możemy skorzystać z gotowych zestawów ustawień (Standard Quality, Extreme Quality itp.), jak również dostosować częstotliwość, kanały oraz liczbę bitów samodzielnie.

Opcje programu pozwalają na dostosowanie kilku podstawowych rzeczy, takich jak automatyczne dodawanie pliku muzycznego do programu iTunes, włączenie/wyłączenie kodowania przy wsparciu technologii ATI bądź wygląd programu przy użyciu skórek. Istnieje także możliwość ustawienia automatycznego wyłączenia komputera po skończeniu konwersji wszystkich plików w kolejce.