Jeśli używasz programu Premiere Pro do tworzenia zawartości, ale masz poważne problemy z zatrzymywaniem się eksportu na poziomie 100% lub jakimkolwiek innym. W tym artykule dowiesz się, jak rozwiązać problem i ponownie wyeksportować program Premiere Pro, aby nie blokował się ani nie zawieszał w losowych wartościach procentowych.

Premiere Pro to fantastyczne narzędzie do edycji wideo i tworzenia treści, jednak pełne zrozumienie i opanowanie go zajmuje dużo czasu. Jest to również genialny, ale wadliwy program, który jest niesamowity, gdy działa, i absolutny koszmarny, gdy tak nie jest. Najnowszym problemem jest zatrzymanie się eksportu na 100% lub w rzadszych przypadkach, utknięcie na innych wartościach procentowych.

Chociaż ten problem prawdopodobnie już Cię mocno irytuje, istnieje prosta poprawka, która natychmiast rozwiąże problem. Ale z jakiegoś powodu firma Adobe nie zamieściła komunikatu o błędzie wyjaśniającego przyczynę, aby pomóc ludziom zrozumieć, co się dzieje. Spędziłam godziny bawiąc się konfiguracjami SLI i innymi zmianami sprzętu tylko po to, aby dowiedzieć się, że problem jest zupełnie inny.

Wskazówka: Staraj się przechowywać wszystkie pliki projektu w jednym miejscu (folder/dysk), co znacznie przyspiesza proces eksportu. Spróbuj także pracować z dysku SSD. Dyski twarde to katastrofa podczas pracy w Premiere Pro.

Jak zapobiec zacinaniu się eksportu w programie Premiere Pro na 100% lub na innych losowych wartościach procentowych?

Mówiąc prościej, ten problem jest całkowicie związany z pamięcią podręczną i przestrzenią. Co oznacza, że ​​prawdopodobnie będziesz musiał wprowadzić kilka zmian.

  • Najpierw upewnij się, że dysk, na którym masz Premiere Pro i domyślna pamięć podręczna, ma co najmniej 20 GB wolnego miejsca. Tak, zgadza się, 20 GB wydaje się być najbardziej stabilną ilością wolnego miejsca do wykorzystania. 15 GB jest w porządku, ale wydaje się, że 20 GB zapobiega wszelkim problemom.

Teraz wyczyść folder Media Cache, aby naprawić blokowanie eksportu lub utknięcie na 100% w programie Premiere Pro.

Następnie wyczyść pamięć podręczną multimediów. Spowoduje to usunięcie wszelkich starych niepotrzebnych plików i potencjalnie uszkodzonych danych. Aby wyczyścić pamięć podręczną Premiere Pro, wykonaj następujące czynności.

  • Najpierw otwórz Adobe Premiere Pro.
  • Następnie kliknij Edytuj > Preferencje > Pamięć podręczna multimediów.
  • Tutaj kliknij Usuń w sekcji Pliki pamięci podręcznej multimediów.
  • Teraz zaakceptuj wyczyszczenie wszystkiego i uruchom ponownie komputer, a nie powinieneś już mieć żadnych problemów z eksportowaniem / kodowaniem.

Jeśli nie masz dużo wolnego miejsca na dysku podstawowym, możesz przenieść pamięć podręczną w inne miejsce, klikając Przeglądaj i wybierając nową lokalizację. Jednak najpierw będziesz chciał wyczyścić stary folder pamięci podręcznej.

Jak wspomnieliśmy powyżej, naprawdę dobrym pomysłem jest przechowywanie wszystkich plików i treści projektów na jednym dysku (SSD). Dzięki temu program Premiere Pro nie musi przeciągać treści i danych z całego komputera. Różne dyski z różnymi prędkościami zapisu i innymi zmiennymi mogą spowolnić lub skomplikować proces. Chociaż Premiere Pro może sobie z tym poradzić, jest to po prostu dobry nawyk pracy.