Google Keep Download

Google Keep to odpowiedź firmy z Mountain View na popularnego Evernote'a. Aplikacja ta służy do szybkiego tworzenia notatek oraz zarządzania nimi. Możliwe jest zarówno wpisywanie tekstu, jak i tworzenie notek głosowych. Google Keep potrafi w takim wypadku automatycznie rozpoznawać mowę i zamieniać ją na tekst.

Keep nie jest tak rozbudowany jak Evernote. Z drugiej strony jego funkcje są nieco inne. Produkt Google'a to nie narzędzie do gromadzenia informacji w sieci i researchu, ale po prostu do zapisywanie krótkich przypomnień - cyfrowych odpowiedników znanych dawniej notatek na lodówce.

Google Keep zawiera wyszukiwarkę znaną z innych aplikacji firmy z Mountain View. Notatkom można nadawać kolory, co pozwala na ich odróżnianie (np. czerwony dla pracy, zielony dla spraw prywatnych). Wszystkie wpisy da się archiwizować na tej samej zasadzie jak e-maile w Gmailu.

Oprócz interfejsu webowego Google Keep oferuje aplikację mobilną na Androida z widżetem. Obie wersje mają ponadto wbudowaną synchronizację, możliwość tworzenia własnych list to-do (zadaniowych) oraz dodawania notatek w formie zdjęć (wersja mobilna) lub grafik z dysku twardego (wersja webowa).