EssentialPIM Download

Kilka spotkań w ciągu dnia, do tego lista rzeczy do zrobienia, zaległe rachunki, nowe kontakty i zadania – czasami ciężko to wszystko opanować, a czas zdaje się płynąć kilkukrotnie szybciej. Jak nad tym zapanować? W takich chwilach nieceniony wydaje się być program EssentialPIM.

EssentialPIM to bezpłatna aplikacja, której głównym zadaniem jest zarządzanie kontaktami, zadaniami, notatkami oraz czasem użytkownika. To idealna alternatywa dla zwykłych, tradycyjnych papierowych kalendarzy. Naturalnie program oferuje pełną synchronizację z dodatkami z pakietu MS Office, czyli z MS Outlook. Nie zabrakło również możliwości importu i eksportu danych z plików HTML, RTF, CSV, TXT oraz aplikacji Outlook Express czy TreePad.

Co ciekawe, wszystkie zapisane w programie EssentialPIM dane mogą być zabezpieczone hasłem, a cała baza zakodowana w jednym z dostępnych algorytmów szyfrowania, na przykład AES. W wyższej wersji programu EssentialPIM PRO do dyspozycji użytkownika oddano również możliwość tworzenia kopii zapasowych, co jest bardzo przydatne w momencie, gdy mamy zapisanych mnóstwo pozycji, a musimy zmienić komputer, reinstalować system etc.

W wersji PRO dodano również możliwość dostępu do bazy danych przez wielu użytkowników oraz synchronizację ze smartfonami i urządzeniami typu PocketPC. Dostępna jest również wersja portable programu, dzięki czemu możemy ją zapisać na pamięci przenośnej USB i używać w różnych komputerach bez konieczności instalacji.