Jeśli posiadasz iPhone'a lub iPada i korzystasz z domyślnej aplikacji Notatki na urządzeniach z iOS, być może zastanawiałeś się kiedyś, czy można zmienić kolor ich tła. Kolor tła notatek iPhone'a ma dwie opcje do wyboru: Jasny lub Ciemny (biały / czarny).

Powiązane: Jak tworzyć wspólne notatki na iPhonie.

Kolor tła iPhone Notes jest mocno związany z trybem używanym na telefonie: jasny lub ciemny. Oznacza to, że jeśli aktywujesz tryb ciemny, tło Notatek zmieni się i stanie się czarne z białym tekstem. Jeśli jest ustawiony na jasny, tło notatek będzie białe z czarnymi literami.

Co w przypadku jeśli w ustawieniach ekranu mamy wybrany tryb ciemny lecz w Notatkach chcielibyśmy korzystać z jasnej wersji, w ogólnych ustawieniach telefonu mamy tryb jasny ale dla Notatek chcielibyśmy zastosować tryb z ciemnym tłem.

Jest to możliwe, ponieważ iOS oferuje możliwość konkretnej konfiguracji koloru tła notatek, aby nie był powiązany z ogólnym trybem Twojego iPhone'a lub iPada. 

Ponadto aplikacja Notatki na iPhonie lub iPadzie umożliwia indywidualną zmianę koloru tła dowolnej notatki. Oznacza to, że możesz na przykład ustawić, że wszystkie Notatki będą miały jasny kolor tła i określony przez Ciebie dokument, będzie mieć kolor ciemny/czarny.

Dlatego jeśli chcesz dostosować lub zmienić kolor tła Notatek na swoim iPhonie lub iPadzie, poniżej pokażemy Ci krok po kroku, jak to zrobić:

Jak zmienić kolor tła określonej notatki na iPhonie lub iPadzie.

1. Otwórz aplikację Notatki.

2. Gdy znajdziesz się w środku, wybierz notatkę, którą chcesz spersonalizować.

3. Kiedy notatka otworzy się na pełnym ekranie, kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu.

4. Otworzy się menu, w którym będziesz musiał przewijać w dół, aż znajdziesz i wybierzesz opcję: Użyj jasnego tła lub Użyj ciemnego tła.

Po wybraniu konkretnej opcji Notatka zmieni swój wygląd. Nie zmieni się on nawet jeśli z późniejszym czasie zmienić tryb ekranu telefonu.

 

Jak zmienić kolor tła wszystkich notatek na iPhonie lub iPadzie.

1. Otwórz aplikację Ustawienia.

2. Przejdź do Notatki.

3. Po wejściu do ogólnej konfiguracji Notatek będziesz musiał wybrać: Tło notatek.

4. Na następnym ekranie możesz wybrać pomiędzy: Ciemnym lub Jasnym

To ustawienie będzie niezależne od trybu używanego na iPhonie lub iPadzie.