CintaNotes Download

CintaNotes to niewielki, ale bardzo użyteczny program do robienia notatek i zapisków. Aplikacja pełni rolę asystenta, który pomoże nam zorganizować pracę, zebrać i zapisać najważniejsze informacje czy też przygotować materiały do pisania pracy uczelnianej. Przyda się także w codziennym użytkowaniu - z powodzeniem możemy go użyć do zapisywania ciekawostek, interesujących cytatów czy też własnych pomysłów. Jeżeli korzystacie często z notatnika i tworzycie wiele dokumentów z zapiskami, to CintaNotes z pewnością okaże się przydatny.

Nowe notatki możemy tworzyć sami bezpośrednio w programie, a możemy także kopiować treści np. bezpośrednio ze stron internetowych. Wystarczy zaznaczyć tekst na stronie, który chcemy zapisać do notatki, a następnie wcisnąć kombinację klawiszy CTRL+F12. CintaNotes automatycznie przechwyci zaznaczony tekst, odczyta tytuł strony i samodzielnie utworzy notatkę z odpowiednim tytułem. Nie musimy instalować żadnych wtyczek do przeglądarki.

Program ma prosty w obsłudze interfejs. W górnej części okna znajdziemy zakładki. Każda zakładka to inaczej cała oddzielna sekcja, do której możemy dodawać nasze wpisy i notatki. W darmowej wersji programu możemy posiadać trzy sekcje. Nie jest to jednak koniec możliwości segregacji, bowiem wewnątrz każdej sekcji możemy tworzyć dowolną ilość etykiet, czyli tagów, które przypniemy do notatek. Wszystkie wykorzystane etykiety są wyświetlane w pasku bocznym, z którego możemy szybko przełączać się pomiędzy etykietami. Pozwala to np. utworzyć sekcję tematyczną z notatkami dotyczącymi nowych technologii, dodać do niej dowolną ilość wpisów, a następnie posegregować je ze względu na język, rodzaj czy też źródło pochodzenia.

Dla tworzonych zakładek (sekcji) możemy ustalić oddzielne tło, co pozwala wizualnie oddzielić daną kategorię od reszty notatek. CintaNotes posiada także wyszukiwarkę. W każdej sekcji znajdziemy pole, w którym możemy wpisać słowa kluczowe, na bazie których aplikacja przeszuka notatki i przefiltruje wyniki. Podczas instalacji mamy możliwość zainstalowania programu w wersji normalnej lub portable. Ta druga pozwoli nam przenieść program na urządzenie przenośne typu pendrive i uruchamiać na dowolnym komputerze bez potrzeby instalacji.