Mountain Lion Skin Pack Download

Mac OS X Mountain Lion Skin Pack to paczka składająca się z kilkunastu elementów, które po zainstalowaniu upodabniają wygląd Windowsa 7 do systemu Mac OS X oraz dodają funkcje znane z systemu operacyjnego firmy Apple. Paczka jest bardzo prosta w instalacji, wystarczy uruchomić instalator i postępować zgodnie z instrukcjami. Instalacja jest bezpieczna, program tworzy punkt przywracania systemu, a także dodaje odpowiednie wpisy do okna "Dodaj / Usuń programy". Odinstalowanie skin packa jest takie samo, jak odinstalowanie każdej aplikacji z komputera.

Po zainstalowaniu paczki, nasz system zostanie upodobniony do pulpitu z systemu Mac OS X Mountain Lion. W skład paczki wchodzi program RocketDock, który dodaje dock w dolnej części ekranu, program XWidget dodający ekran widgetów (na wzór Dashboardu z Maka), program XlaunchPad dodający launcher na wzór LaunchPada oraz wiele innych elementów. W docku znajdziemy tzw. docklety, czyli ikony, które się rozwijają po kliknięciu. Możemy do nich zaliczyć np. docklet z aplikacjami, który po kliknięciu rozwinie siatkę podręcznych aplikacji, tak samo, jak ma to miejsce w oryginalnym systemie firmy Apple.

Zmianie ulega także stylistyka systemu - okienka do złudzenia przypominają okna z Maka, zamiast charakterystycznych przycisków zamykania, maksymalizowania i minimalizowania dostajemy trzy kolorowe przyciski (tzw. traffic lights). Paczka zmieni także ikony folderów oraz plików w całym systemie. Doinstalowane zostaną także nowe kursory myszy.

Paczka instaluje także system zarządzania oknami, tzw. Expose. Funkcja ta pozwala przyciemnić ekran w tle, a następnie wyświetlić obok siebie wszystkie otwarte okienka. Dzięki temu możemy łatwiej znaleźć uruchomioną aplikację i przełączać się między otwartymi oknami. Poza zmianami w samym pulpicie, Mac OS X Mountain Lion Pack zmienia także obrazek podczas rozruchu systemu, tzw. bootscreen. Dostaniemy teraz jasne tło przypominające ekran ładowania oryginalnego komputera firmy Apple. Zmianie ulegnie także tło na ekranie logowania.

Uwaga! Do ściągnięcia jest kilka wersji skin packa, należy wybrać odpowiedniego dla posiadanej wersji systemu - 32-bit (x86) lub 64-bit (x64).